Fajny pomysł na niecodzienny i niezwykle przydatny gadżet reklamowy

Kiedyś pliki komputerowo przenoszono między dwoma urządzeniami na dyskietkach lub (później) na płytach CD/DVD. Obecnie od paru ładnych lat, wykorzystuje się do tego celu niewielkie urządzenia pod nazwą pendrive.

Są one znane też jako „gwizdek”.
ogród

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urządzenia te nie posiadają żadnych mechanicznych składników, które są tak narażone na jakiekolwiek awarie mechaniczne. To istotny argument, jeśli chcielibyśmy porównywać pendrive do jego najbardziej istotnego konkurenta, zatem dysku zewnętrznego HDD. Podobieństwem jest natomiast to, że oba te narzędzia przyłącza się do gniazda USB. Dla najbardziej rygorystycznych nabywców, wśród których są też osoby odpowiedzialne za marketing, powstała również możliwość zlecenia takiego produktu jak pendrive silikonowy. Jego niezaprzeczalną zaletą jest to, że można by nadać jemu praktycznie jakikolwiek kształt 2D lub izosol 3D. Inaczej mówiąc pendrive w formie logotypu firmy byłby doskonałym gadżetem reklamowym. Podmioty, które zajmują się wytwarzaniem tego typu gadżetów do każdego nowego wzorca muszą stworzyć specjalną matrycę.
pendrive silikonowy

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalność oraz ponadczasowość surowca stosowanego do tworzenia takich produktów powoduje, że wykonalne jest osiągnięcie niemalże każdego kształtu. Czas realizacji jest poniekąd zależny od aktualnej ilości zamówień, jednak przeważnie są to ok. trzy tygodnie od dnia zaakceptowania początkowego projektu.

Ten natomiast jest możliwy po paru dniach od daty oddania zlecenia. Projekt ten jest przedstawiany najpierw jako wizualizacja 3D. Minimalna liczba zamówienia to 50 sztuk w wypadku kształtów 2D oraz sto sztuk dla kształtów 3D.