Jakie produkty mogą być odpowiednie na nasze włosy? Jakie kosmetyki są warte wypróbowania?

Dbanie o włosy to rzecz, o jakiej sporo osób pamięta i stara się bardzo by robić to jak najlepiej. Na rynku dostępnych jest sporo specyfików, jakie pomagają nam zadbać o włosy. Wybór jest ogromny z tego powodu trzeba wiedzieć co używać by mieć ładne włosy.

pielęgnacja włosów

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze jest stosować specyfiki, jakie nie szkodzą naszemu zdrowiu. Dobrze jest poszukać naturalnych kosmetyków jak i tych, jakie są hypoalergiczne jak również nie posiadają szkodliwych substancji chemicznych . Świetne są kosmetyki zrobione z myślą o najmłodszych Hot Tot, które właśnie są w pełni bezpieczne dla dzieci. Chronią przed wolnymi rodnikami, odznaczają się łagodnością w działaniu z tego powodu można bez obaw stosować takie specyfiki u dzieci i niemowląt. Tego typu kosmetyki są także bardzo dobre dla wszystkich innych osób. Zapewne nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę jednak są doskonałe nie tylko dla włosów małych dzieci.

Następna rzecz to kosmetyki profesjonalne to znaczy takie, które używają fryzjerzy w swoich salonach. Nie wszystkie dostaniemy w standardowych drogeriach. O niektóre warto zapytać naszego fryzjera podczas jednej z wizyt, z pewnością doradzi nam coś właściwego. Część z tego typu specyfików możemy nabyć tylko w specjalistycznych hurtowniach fryzjerskich, które można znaleźć w dużych miastach na terenie kraju. Prócz kosmetyków na włosy odnajdziemy tam również różne przydatne artykuły, takie jak doskonałe szczotki do włosów czy przyrządy do stylizacji. Dobrze zajrzeć tam także po to by wypróbować różnego rodzaju nowości, o których pewnie nie słyszeliśmy, a jakie mogą być doskonałe dla nas.

Kiedy natomiast nie mamy możliwości dotarcia do tego typu hurtowni dobrze jest w drogeriach szukać kosmetyków firm, jakie specjalizują się w specyfikach do włosów tak jak kosmetyki Goldwell (Bea Beleza Polska ). Będziemy mieć wtedy pewność, że nabywamy produkty najwyższej jakości. Oprócz takich najbardziej znanych dobrze jest wypróbować także mniej znane. Sporo jest bowiem marek, o których istnieniu nie mamy pojęcia. Warto także zatroszczyć się o stan włosów używając apteczne suplementy diety w postaci tabletek. Świetne będą naturalne tabletki ze skrzypem. Mogą sprawdzić się także tabletki z dużą ilością biotyny, która odbuduje strukturę słabych włosów. Pamiętajmy ażeby działać na włosy od zewnątrz jak od środka. Zarówno odpowiednie szampony czy odżywki to istotna kwestia, ale suplementy diety w tabletkach również maja spore znaczenie.