Kiedy musimy wykorzystywać hydrofory i jak dobrać odpowiednie urządzenie?

Jeśli mamy własny dom, który jednak nie jest przyłączony do jakiejś sieci wodociągowej, to prawdopodobnie będziemy musieli wykopać swoją studnię oraz kupić konieczne przyrządy, żeby jej wykorzystywanie było możliwe.

praca - selfie

Autor: Bruna cs
Źródło: http://www.flickr.com
Niniejszy tekst może pomóc dobrać właściwe sprzęty tak, żeby ich eksploatacja nie wywoływała problemów.
Na rynku jest wiele hydroforów, które różnią się chociażby pojemnością czy też budową, jednak w rzeczywistości ich zasada działania jest bardzo podobna. Woda pochodząca ze studni jest pompowana do zbiornika, w którym jest też powietrze.

Obecnie oceń wilki do mięsa ten artykuł, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to właśnie teraz! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

Kiedy liczba wody rośnie, wraz z nią podnosi się ciśnienie. Po uzyskaniu określonej wartości, pompa w sposób automatyczny odłącza pobór wody. W ten sposób hydrofor sprawia, że kiedy odkręcamy kran, ciśnienie niejako popycha wodę. Jeżeli ciśnienie obniży się do określonego poziomu, pompa – odwierty pod pompy ciepła ponownie rozpoczyna tłoczyć wodę do zbiornika. Najczęściej stosowane są hydrofory o objętości ok. 100 litrów, jednak jeżeli mamy bardziej znaczące zapotrzebowania na wodę, moglibyśmy zdecydować się na urządzenie, które ma większą objętość. Ta natomiast powinna być zawsze dopasowana do rozmiaru instalacji wodociągowej w domu.

zabawki

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Hydrofory posiadają zazwyczaj cylindryczny kształt i są montowane w piwnicy. Na ich umiejscowienie może wpływać również orientacja, która może być pionowa albo pozioma. Z tego też powodu zanim zakupimy to urządzenie, musimy posiadać już dobrane miejsce, w którym planujemy je umieścić. Ponadto potrzebny jest wybór adekwatnej pompy, a rozróżniają się one na głębinowe oraz zasysające.

Ten rodzaj najczęściej montuje się koło zbiornika a hałas, który wytwarza tego typu pompa może być denerwujący. Taki rodzaj pompy montuje się wtedy, gdy lustro wody jest usytuowane dość wysoko. O wiele bardziej ciche są modele głębinowe.