Dlaczego często nie kalkuluje się nam naprawiać jakiegoś urządzenia?

Obecnie żyjemy w czasach, gdy wielokrotnie w przypadku jakiejkolwiek awarii w większym stopniu kalkuluje się nam nabyć nowe urządzenie, niż reperować aktualne. Przeważnie specjalista wskazuje naprawę przykładowo telefonu wykorzystując oryginalnych elementów, ale te mogą kosztować prawie tyle samo, co nowe urządzenie.
Tego typu groteskowa do pewnego stopnia okoliczność jest w dużej mierze spowodowana tym, że wytwórcy wykorzystują tak zwaną regułę planowanego czasu użytku.

Po prostu takie sprzęty jak przykładowo kuchenka mikrofalowa czy telewizor nie są projektowane do długiej pracy. Odwrotnie – powinny funkcjonować wyłącznie np. 3 albo 4 lata, by następnie Klient kupił nowsze urządzenie.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, poczytaj tu (http://www.e-militaria.pl/armytek_118) nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Naturalnie można pójść do jakiegoś warsztatu, aby ktoś używając części zamienne naprawił obecne urządzenie, jednak w praktyce dotyczy to raczej większych urządzeń. Kiedy np. po roku używania zepsuje się przykładowo smartfon, najczęściej część oryginalna i koszt naprawy przewyższą koszt całego sprzętu.

pokój dziecka

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Zasada ta nie dotyczy naturalnie wszystkich urządzeń, z których każdego dnia korzystamy. Przecież nie będziemy kupować co przykładowo dwa lata kolejnego samochodu. W tym wypadku w najwyższym stopniu wykorzystuje się części zamienne zaproponowane przez mechanika.

Ważne jest to, aby mieć zaufanie do konkretnej osoby, ponieważ ta mogłaby dokonać danej naprawy wykorzystując tzw. zamienniki, nam zaś kazałaby zapłacić jak za części oryginalne. Są to jednak skrajne przypadki, przecież tacy fachoWCy powinni dbać o swoją opinię.