Opatrunki do leczenia ran – czym są jak również jak je stosować.

Funkcjonuje gro rozwiązań na rozwój procesu gojenia się ran. Jednym z nich używanie przydatnych opatrunków. Wiele firm na polskim rynku wychodzi ze swoją ofertą coraz to nowszych rozwiązań tego tematu.

Urząd Gminy

Autor: Giorgio Monteforti
Źródło: http://www.flickr.com

karma

Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
stopy

Autor: Ozoshi Racing
Źródło: Ozoshi Racing
Jednym z nich będą opatrunki hydrożelowe np. firmy Aqua-Gel, które tworzą wodną kompozycję zwyczajnych i także syntetycznych polimerów powiązanych ze sobą za pośrednictwem wiązki elektronów opatrunki wykonane z żelu. Bieg radiacyjny oferuje nie tylko sterylność opatrunku, ale też jego odporność mechaniczną. Odmianę użytkową opatrunku stanowi tranSPArentny płat hydrożelu o grubości ok.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Więc najedź na link do serwisu kuchenki gastronomiczne i ciesz się innymi tekstami. W razie pewnych wątpliwości – zwróć się do nas.

3 mm. Opatrunki hydrożelowe są transparentne, dzięki czemu możliwe jest śledzenie procesu gojenia bez konieczności jego zdejmowania, cecha ta zezwala też na zmniejszenie częstości zmian opatrunku. Rzadka konstrukcja opatrunku jest nieprzepuszczalna dla wirusów, zachowując jednocześnie przepuszczalność dla powietrza. Opatrunki hydrożelowe zapewniają różnorodne możliwości zastosowania, m.in. oparzenia I-go, II-go i dodatkowo III-go stopnia (termiczne, chemiczne, elektryczne), sparzenia słoneczne, owrzodzenia, odleżyny, inne rany długotrwałe (np. stopa cukrzycowa) ewentualnie otarcia, stłuczenia albo obrzęki o pierwszej pomocy przedmedycznej. Bandaż jest elastyczny i nietrudny w modelowaniu, przez co prawidłowo przystaje również do anatomicznie z trudem dostępnych położeń (twarz, okolice stawów).

Takie opatrunki ulokowane są na Liście Leków Refundowanych i dodatkowo mogą być na receptę za fragmentaryczną odpłatnością: 30%, a dla chorych na pęcherzycę sprzedawane są bez opłat.