Utylizacja tajnych dokumentów księgowych

Każda firma wytwarza mnóstwo różnego typu papierów. Pod nazwą „papiery” są: umowy, poufne informacje – pozapisywane w czasie ważnych badań, raporty z eksperymentów, informacje osobowe na różnych formularzach, dane finansowe itd.. Zależnie od rodzaju konkretnej działalności każde z przedsiębiorstw posiada bardzo dużo dokumentacji, która często nie jest jej już niezbędna. Jednak nie powinno się ot tak dokumentów zawierających ważne dane wynieść na śmieci.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich firmach stoją niszczarki, ale niszczą one zazwyczaj dokumenty, które na bieżąco przestają być potrzebne. Dlatego jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów, to należy zaprosić do współpracy profesjonalną firmę. Jest sporo firm, szczególnie w większych miastach, które zajmują się profesjonalnie likwidacją dokumentów. Jeśli my sami chcemy stać się rzetelną firmą, to musimy korzystać z usług fachowców. Fachowa utylizacja dokumentów pozwoli nam dotrzymać obietnicy , którą składamy klientom, że ważne informacje będą tajne.

Będzie nam miło, jeżeli poświęcił kilka bezcennych minut i przejrzał następny post na zbliżony temat. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie interesujący artykuł (http://www.zelwak.pl/).

Wszystkie banki też nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo wiadomości , które dotyczą finansów ich klientów również powinny być niejawne.

Źródło –

Niszczenie dokumentów księgowych Każdy z nas porwał jakiś dokument na małe części i wrzucił to do śmieci. Istnieje małe ryzyko, by ktokolwiek z tych śmieci te kartki wyjął i poskładał w sensowną całość, a potem w jakiś sposób wykorzystał. Jednak, gdy pracujemy jako księgowi musimy mieć porządek w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A kiedy jakieś dokumenty mają zostać zniszczone, to musi to odbywać się według konkretnych reguł – [link]. Co ważne dokumenty księgowe powinny przez jakiś czas pozostać w firmie, nie możemy ich po kilku tygodniach po prostu zniszczyć. A wszystko na temat przechowywania dokumentów zostało spisane w ustawie. Są tam też spisane informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Dlatego nie można ich po prostu wyrzucać do zwykłego kosza na makulaturę. Nikt również nie będzie darł na malutkie kawałki ton dokumentów, ani nie zacznie ich niszczyć w biurowej niszczarce. Musimy do tego wynająć konkretną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.