Porządna mapa turystyczna będzie bardzo użyteczna podczas wielokilometrowej wycieczki

Jeżeli organizujemy wyjazd w góry lub w rejon, który słabo znamy, to warto kupić porządną mapę, abyśmy się nie zgubili. Poza tym mapa z oznaczonymi trasami ułatwi nam szybkie zaplanowanie wycieczki.

gospodarka

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

odkurzacz

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
mapy turystyczne

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
W wypadku gdy organizujemy wypad w Tatry, warto wziąć ze sobą porządną mapę. Jeśli pragniemy mieć duży Wybór, to starczy zaglądnąć do Internetu, gdzie z łatwością zakupimy rozmaite dobre mapy turystyczne z oznaczonymi trasami. Posiadanie tej mapy w Tatrach jest niesłychanie przydatne, gdyż będziemy mogli zaplanować wędrówkę oraz zorientować się, w jakim miejscu się znajdujemy. Warto zakupić mapę laminowaną, będzie ona odporna na wodę i rozdarcie.
Oczywiście da się też ściągnąć sobie precyzyjne mapy turystyczne na urządzenie mobilne. Będziemy wtedy mieli gwarancję, iż nigdy ich nie zagubimy.

Czy masz chęć zgłębić opisywany temat z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten odsyłacz, gdyż więcej zobaczysz w artykule (http://olejnik.pl/).

Jednak może to być wyjście niezbyt funkcjonalne, jeśli się okaże na przykład, że smartfon nam się rozładował i nie mamy kolejnej baterii. Będziemy w tym wypadku bez mapy, co na trudniejszych trasach może się okazać nieprzyjemne – . Dobrze będzie zatem zaopatrzyć się w szczegółowe mapy turystyczne, na których bardzo wyraźnie są oznaczone szlaki oraz rozmaite ważne punkty.

Doskonałym pomysłem może być zabranie na wycieczkę dwóch map, jednej dużej i precyzyjniejszej, a kolejnej mniejszej, którą da się szybko schować do kieszeni kurtki.
W sklepach dostępnych jest bardzo dużo rozmaitych map. Warto więc wybrać taką, którą bez problemu będziemy umieli odczytać.