W jaki sposób przystroić otwór okienny?

Upiększenie okien to dziedzina, jaka od pewnego czasu przeżywa swój renesans. Admirowane do dziś dnia w kinematografiach kostiumowych oryginalnie przybrane wnęki okienne, po PRL-owskiej szarości wkraczają nie jedynie do naszych bawialń, ale także do alków, pokoi dzieci albo kuchni jak też toalet, które przestają już być „ślepe”.
Okno jest naczelnym źródłem światła, istotne więc, by dekorujące je materiały również dopasowywały naturalne oświetlenie Wnętrza.

I tak, okno wychodzące na południe spowoduje, że przy znakomitej pogodzie pomieszczenie narażone będzie na nadmierne nasłonecznienie – w takowym przypadku korzystne okażą się rolety z tkanin zupełnie zaciemniających. Jeśli jednak upiększamy okno skierowane ku północy – a przez to wnętrze, w którym daje się we znaki niedosyt naturalnego światła – wskazane jest skorzystać z tkanin przejrzystych, które nie obniżą dodatkowo liczby słonecznych promieni naturalnie oświetlających nasze pomieszczenie. Nie lękajmy się wykorzystywać materiałów przysłaniających w bawialniach umeblowanych w jasnych odcieniach. Aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat nie musimy montować rolet w ciemnych odcieniach. W wypadku materiałów zaciemniających odcień nie ma znaczenia – identycznie dobrze sprawdzają się modele atramentowe, jak też białe firanka haftowana w dobrej cenie. Wspaniale sprawdzają się też firanki haftowane.
Komoda, sypialnia

Autor: Bruno Piombini
Źródło: Bruno Piombini
grafika

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Dobór bogatych karniszy a także ozdobnych firan do minimalistycznego wnętrza może okazać się niezwykle ryzykowny. W aranżacjach utrzymanych w duchu dzisiejszym najlepiej sprawdzą się rolety, jakie stawiają głównie na ergonomiczność.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (http://www.jarecki-dpfserwis.pl/czyszczenie-dpf) w kontekście rozważanej w tym materiale treści. Otrzymasz wtedy szerszą wiedzę!

Jeśli zależy nam na strojnym rezultacie, wybierzmy te okraszone zwracającym uwagę wzorem oraz fakturą.

Jeśli jednakże jesteśmy przywiązani do klasycznych firanek – zdecydujmy się na rolety skonstruowane z cienkich, zwiewnych, przejrzystych materiałów, przykładowo organzy. Obecnie markety oferują też zasłony młodzieżowe w przeróżnych wzorach oraz kolorach.