Zasilacz LED – jak dobierać, czego możemy się (nie) obawiać?

Użytkowanie lampek reflektorowych, zasilanych nawet dwiema żarówkami LED, o mocy nieprzekraczające czterdzieści j Wattów zmniejsza wyraźnie zużycie prądu. W sytuacji, gdy konsumpcyjny styl życia bardziej bije po kieszeni, jednym z odczuwalnych wydatków zostały eksploatowane coraz mocniej media domowe.

Wybierając oświetlenia wzbogacone przez zasilacz LED nie tylko zaoszczędzimy, lecz tworzymy urok w pomieszczeniu (softled.pl/pl/c/Zasilacze/22). Stylizowane na pomieszczenie służbowe i sale konferencyjne, lampy reflektorowe możemy wybrać w kilku konfiguracjach. Najmniej wymagający rodzaj oświetlacza oraz taśmy wymaga się do podświetlenia wyłącznie dekoracyjnego, gdzie głównym zamiarem jest wieczorowa ekspozycja półek i książek. Inny zasilacz LED winniśmy wybrać, kiedy chcemy w wyraźny sposób podkreślać nasze dekoracje (które mogą generować nawet 3x mocniejsze światło). Inny zamiennik zostanie użyty do pomieszczenia, w którym postanawiamy czytać, bez użycia jednolitej lampy sufitowej.

żarówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Tworzenie urokliwości pomieszczenia przez żarówki LED nie stoi w sprzeczności z oszczędzaniem na energii. Znając kluczowe zasady zliczania mocy w lampach oraz doboru do nich odpowiedniego zasilacza nie musimy radzić się eksperta w zakresie oświetleń. Jeśli ktoś z bliskich jest przysłowiową złotą rączką, a ustawienie zasilacza w domowych warunkach nie jest problemem, samą instalację mamy z głowy. Po wszystkim pozostaje cieszenie się warunkami, które stworzyliśmy dzięki reflektorom LED i dogranego do nich zasilacza.

Decydując się na oświetlenie o charakterze ekspozycyjno-dekoracyjnym warto zaopatrzyć się w zasilacz o większej mocy (wyrażanej w amperach). Przy typowych lampkach pobór mocy prądu jest określane wartościami najsłabszego wyświetlacza, nie ma podobnych rozgraniczeń przy ustaleniumocy maksymalnej. Z tą drugą związane są naturalnie większe koszty (poznaj więcej). Do obliczenia mocy poboru lampek potrzebujemy prostej matematyki – pomnożenie liczby żarówek LED (przy dekoracyjnym oświetleniu, z dodatkowymi reflektorkami) przez moc generowaną przez jedną z nich. Wynik da nam iloczyn będący wynikiem wyrażonym w miliamperach czy woltach.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź wdrażanie tisax nas, a z pewnością znajdziesz interesujące fakty.

Wystarczy, że zasilacz LED jaki trzeba kupić będzie równy albo większy od mocy wszystkich żarówek razem wziętych.