Duża część spółek w dzisiejszym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — również te powiązane ze stalą

Każdy wie pewnie co nieco o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, jakie atesty muszą posiadać koncerny powiązane z przemysłem ciężkim?
Możliwe wydaje się, że osoby spoza branży nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/

en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która wymagana jest u wszystkich producentów elementów stalowych lub aluminiowych, którzy oferują swoje artykuły na terytorium Wspólnoty Europejskiej. Obowiązuje ona od 2014 roku. Zatem tyczy się też naszych polskich producentów. Wprowadzanie tej normy nie bywa łatwe, zatem warto zgłosić się z tym zadaniem do specjalistów. Norma powinna poręczać jakość wykonania, ale również zgodność procedur z wypracowanymi normami. Spółka, która zajmie się dla nas załatwianiem tego certyfikatu, opracuje procedury systemowe oraz wspierające. Przeprowadzi też szkolenia naszych pracowników. Oprócz tego napisze księgę jakości i zrobi audyt. Po otrzymaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam wszelką pomocą w ramach serwisu. Ważne jest, aby uzyskanie tej normy nie wymagało od firmy nabycia nowych maszyn albo zatrudniania następnych osób do pracy. Wszystko musi być przeprowadzone prędko i efektywnie.

Jeżeli opisywany temat nieprawdopodobnie Ci pasuje, to aby zyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź dalej (http://www.omeganieruchomosci.pl/strona.aspx?id=16) i kliknij tu.

Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy w stanie bez problemów oferować swoje wytwory na Zachodzie.

Dla wielu przedsiębiorców to istotne, gdyż 70% naszego krajowego eksportu to właśnie państwa Wspólnoty Europejskiej. Nie możemy pozwolić sobie na stratę tak potężnego rynku klientów.