Co to jest hackathon, czego on dotyczy i jak długo zajmuje takie zdarzenie?

Czy pamiętasz w jaki sposób wszelakie olbrzymie firmy szukają bezkonkurencyjnych członków personelu? Oczywiście posiadają one swe bazy potencjalnych kandydatów z uwzględnieniem np. kwalifikacji, wszakże jak można by w rzeczywistości sprawdzić szybkość oraz jakość pracy przykładowo programisty?

sklepy

Autor: Jiří Beroušek
Źródło: http://www.flickr.com

hackathon

Autor: Sits
Źródło: Sits
Okazuje się, iż można to zrobić w tzw. prędkim konkursie, podczas jakiego grupa fachowców ma do wykonania pewne zadanie. Oceniane są tylko te czynności, jakie będą wykonane w czasie takiego zdarzenia.

Zrób krok naprzód i zobacz co posiada praktyczna strona – znalezione tam informacje pochłoną Cię kompletnie, gdyż są interesujące.

A jak się ono nazywa? To hackathon, zatem zdarzenie, podczas którego zarówno programiści i pełnomocnicy innych pokrewnych współpracujących z nimi fachów, np. rysowników informatycznych podczas trwającego kilka dni albo parę godzin konkursu powinni uporać się z określonym problemem. Należałoby podkreślić, że turnieje takie okazują się być przeprowadzane przez najznamienitsze światowe firmy nie tylko z branży elektronicznej, ale również samochodowej. Można zastanawiać się, co ma robić programista przy aucie, jednak należałoby nadmienić, iż przykładowo w nowoczesnych pojazdach deska rozdzielcza to już nie wyznacznik z fizycznym wskaźnikiem np. szybkości, ale kolorowy wyświetlacz LCD, który wskazuje wybrane wyniki.

W zależności od rodzaju konkretnego wydarzenia, mogłoby ono dotyczyć wyłącznie jednej wybranej oraz związanej z projektowaniem branży bądź w zadaniach ogólnych, bez dokładnie wybranej swoistości.

Jak nietrudno jest się domyślić, samo określenie hackathon jest łączem dwóch angielskich słów: hacking i maraton.

Zaciekawił Cię ten post? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://mdlabels.pl/pl/) posiada podobne informacje do publikowanych.

Zostało ono pierwotnie wykorzystane w latach 90-tych XX wieku. Najlepsi członkowie uzyskują przeważnie wyróżnienia pieniężne.