Jak znaleźć pracę, nie mając żadnych znajomości?

Zapewne nie jeden raz słyszałeś, że bez znajomości ciężko jest dostać dobrą pracę. Chlebodawcy zazwyczaj preferują zatrudnienie ludzi z doświadczeniem i poleceniem z poprzedniej firmy.
Jednak wielu osobom udaje się znaleźć pracę, nie posiadając żadnych komityw.

Villa Mare

Źródło: villamare.com.pl
Wystarczy mieć doskonały plan. Wiele osób nie lubi koncepcji tworzenia sieci kontaktów, ale nie musi się ona wiązać z niezgrabnym gestykulowaniem do nieznajomych w trakcie przyjęcia koktajlowego i zbierania wizytówek od osób, których się nie zna. Tworzenie sieci może oznaczać równie dobrze odnowę kontaktów z przeszłymi znajomymi, jacy właśnie zaczęli pracę dla atrakcyjnej firmy. Warto użyć także kontaktów z tak zwanych platform społecznościowych.

Sądzimy, że powyższy wpis Ci się podoba. Jeżeli tak, to na tej stronie masz możliwość znaleźć nowe zajmujące informacje. Opowiedz o swych przemyśleniach.

Jeśli szukasz zatrudnienia, poinformuj o tym – być może twój sąsiad albo znajomy znajomego jest kierownikiem firmy, w której chcesz podjąć pracę.

prawo
Jeśli opisany plan nie powiedzie się, nie kapituluj i aplikuj na stanowisko pomimo wszystko. Pamiętaj, iż nawet, kiedy znasz kogoś w danej firmie, nie masz gwarancji, iż zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Komitywy to nie całość. Jeżeli faktycznie jesteś idealnym kandydatem na owo stanowisko, zaufaj, iż dostaniesz pracę. Posiadanie doskonałego CV, doświadczenia jak też pozytywnej postawy może starczyć. Jeżeli zostaniesz poproszony na kwalifikacyjną rozmowę należycie się do niej przyszykuj.

Włóż stosowny kostium, weź z sobą dobrze skreślone CV, wszelkie świadectwa i dyplomy. Bądź pewny siebie.

Jeżeli czytasz prezentowany artykuł, to oznacza, że niezwykle Cię zainteresował. Skoro tak, to przejrzyj, że odmienne portale też posiadają istotne informacje.

Spoglądaj rozmówcy w oczy. Znakomicie było by gdybyś przed rozmową kwalifikacyjną przejrzał książkę o mowie ciała.