Rynek budownictwa przemysłowego

Pojęcie budownictwa przemysłowego wynika głównie ze sposobu użytkowania budynku, do celów: produkcyjnych, usługowych i magazynowania. Punktem wyjścia do podjęcia decyzji w sprawie lokalizacji tego rodzaju inwestycji, są: duża działka o przeznaczeniu przemysłowym lub usługowym, a także korzystne ulokowanie pod względem komunikacyjnym, powodujące, że np. hale przemysłowe są efektywną częścią łańcucha logistycznego.

styropian

Autor: Baumit
Do tego rodzaju obiektów można włączyć na przykład hale składowe, budynki chłodni, czy też budowle służące do wytwarzania energii, budynki wykorzystywane w rolnictwie, budynki handlowo-usługowe (w tym domy towarowe, sklepy, supermarkety), zakłady gastronomiczne, hotele, stacje obsługi, budynki łączności transportowej (PKP, PKS, BUS), garaże, itp.

Trendy na rynku budownictwa przemysłowego

Obecne kierunki zwiastują, że ilość tego rodzaju budynków zmniejsza się z roku na rok, z drugiej strony jednak wzrasta ich objętość. Chodzi tu w największej mierze o domach towarowych i centrach handlowych.

Budowa – firma budowlana kraków chłodni, przechowalni, mroźni czy też hal produkcyjnych narzuca konieczność posiadania olbrzymiej powierzchni działki i dobrej jakości dróg. Od jakości nawierzchni zależy na przykład trwałość taboru transportowego.

murowanie ściany

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: www.xella.pl

Budownictwo przemysłowe – nowości technologiczne

Dobór części konstrukcyjnych do budowy hal o ogromnej powierzchni, jest zależny od kilku czynników, m.in. od:- rozpiętości przegród stałych- obciążeń na jakie dane elementy będą narażone- wymagań technicznych i technologii produkcji w zależności od dziedziny przemysłu.

Budowa obiektów przemysłowych

Budowa obiektów przemysłowych, czy to: budowa chłodni, budowa mroźni, budowa – budowa domów małopolskie przechowalni lub budowanie hal, zaczyna się od opracowania projektu oraz dokumentacji projektowej. Największym powodzeniem na rynku cieszą się firmy budowlane, oferujące kompleksowe wykonanie budowli przemysłowych. Oprócz typowego wykonania obiektu, trudnią się również: obsługą budowy w ramach dokumentacji, części logistycznej, planów technicznych (również w trakcie budowy), a pełną lub większość inwestycji prowadzi w swoim zakresie, przy pomocy sprawdzonej grupy specjalistów.

Firma specjalizująca się w projektowaniu oraz stawianiu obiektów przemysłowych, powinna posiadać dedykowane podstawy, w zakresie kadry technicznej z branży budowlanej i menadżerskiej. Całość usług określa wówczas projektowanie i wykonanie inwestycji, łącznie z instalacją maszyn produkcyjnych.