Sprawdzone sposoby na uczenie się obcego języka we własnym domu

Znajomość obcych języków to w dzisiejszych czasach standard. Jeśli zauważyliśmy u siebie skłonności do łatwego przyswajanie nowych słówek, niewątpliwie warto je wykorzystać.
Któż z nas nie pragnie swobodnie mówić po norwesku? Niestety, niejednokrotnie nasze marzenia dotyczące wzięcia udziału w kursie językowym kończą się fiaskiem.

karteczki

Autor: N@ncy N@nce
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to przede wszystkim związane z wypełnionym po brzegi kalendarzem służbowym, a dodatkowo sprawami rodzinnymi. Pomimo że pragnienie jest silne, ostatecznie cierpimy na ustawiczny brak czasu. Kiedy skalkulujemy dojazd na zajęcia językowe, dodamy do tego godzinę lekcji, powrót do domu, jak również czas niezbędny do przyswajania nowej wiedzy – wówczas okaże się, że jest to po prostu niewykonalne. Są jednak inne możliwości. Języka obcego możemy uczyć się na własną rękę. Pomocne mogą się okazać fiszki, czyli karteczki z posegregowanymi tematycznie hasłami. Dziś są one dostępne w wielu księgarniach. Co ważne, tego rodzaju pomoc językową da się przygotować samemu. Wystarczy przyszykować małe karteczki i systematycznie umieszczać na nich nowe słowa, posługując się słownikiem albo podręcznikiem. Jedna strona musi zawierać obce wyrażenie, podczas gdy druga – polski odpowiednik. Stałe powtarzanie zapisanych zwrotów i weryfikowanie wiedzy na podstawie objaśnienia na drugiej stronie daje szanse na szybką naukę. Co ważne, te niewielkie karteczki można zabrać ze sobą wszędzie. W ten sposób efektywnie spożytkujemy czas w tramwaju, w pociągu lub oczekując na wizytę u lekarza.

Mówi się, że dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. Jak się okazuje, tak właśnie bywa z nauką języków obcych.

Czy pragniesz może mieć link do strony prasa hydrauliczna, gdzie czekają na Ciebie kolejne teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Jeżeli prawidłowo się zorganizujemy, z pewnością odniesiemy sukces.