Umyjemy okna – którą metodę wybrać, aby poradzić sobie sprawnie ze sprzątaniem domu?

Są takie czynności w domu, za którymi nie przepadamy. Dla niektórych jest to odkurzanie. Wyjęcie odkurzacza i chodzenie z nim po całym domu. Dla niektórych najbardziej nielubianą czynnością jest mycie naczyń. Ale bardzo dużo osób nie lubi mycia okien. Wszyscy doskonale wiemy, że mycie okien niestety nie jest najbardziej przyjemną rzeczą pod słońcem. Okna są trudnym wyzwaniem. Da się na nich zauważyć każdą smugę. Nawet, jeżeli zdaje nam się, że nie ma smug, to, gdy będziemy patrzeć pod słońce to coś tam zawsze zauważymy.

Dlatego również sporo osób wybiera firmy sprzątające – Czysty Dom. Dwa razy do dwunastu miesięcy przyjeżdżają do domu ludzie, którzy wiedzą, co i jak i czyszczą wszystkie okna – zobaczysz – i to w taki sposób, żeby nie pozostały na nich żadnych smug. Wszystko wygląda pięknie i nie można się do niczego przyczepić. Chociaż często ludzie kupują super myjki, dzięki którym w bardzo sposób prosty możemy wymyć okna. Nie pozostaną żadne smugi, ani nie będzie zbędnych problemów z wodą wszędzie wokół. Warto, więc zastanowić się czy chcielibyśmy sami się męczyć z oknami czy jednak wolimy, by okna umyli nam fachowcy.

mycie okien

Autor: David Goehring
Źródło: http://www.flickr.com


Sprzątanie domów

Wszyscy wiemy jak to jest, co sobotę i jak to zdarza się przed świętami. Każdy zabiera się za porządki. W rzeczywistości wielu ludzi mnóstwo rzeczy wykonuje po łebkach. Czemu? Odpowiedź jest banalna, niestety brak nam czasu. A kiedy brakuje nam czasu musimy poprosić o wsparcie. Wsparciem w czasie sprzątania domu okaże się firma sprzątająca. Kiedy chodzi o sprzątanie domów powinniśmy nie zapominać o tym, żeby dokładnie określić, czego się oczekuje. Jeśli chcielibyśmy, żeby sprzątanie obejmowało mycie okien to trzeba o tym wspomnieć.

Źródło informacji:

Dzięki temu firma będzie mogła przyjechać z właściwym sprzętem do mieszkania czy też domu, który będą mieli posprzątać. Możemy podpisać umowę i co pewien czas będzie przychodziła do naszego domu, co jakiś czas sprzątaczka. Jednak możemy też dwa razy do roku zadzwonić po taką firmę, czyli przed okresem świątecznym. Dzięki temu, że zapłacimy za tego typu usługi nie będziemy musieli się przejmować, że nie zdążymy czegoś ogarnąć. Bo najistotniejsze, to nie przemęczać się, a odpowiednio zagospodarować czas i środki, które możemy przeznaczyć na przykład m.in. na wsparcie przy robieniu porządków w domu.