Jak można zdobyć patent sternika łodzi motorowej?

Każdy wie, w jaki sposób przechodzi się szkolenie na prawo jazdy na auto czy motor, lecz zdobycie patentu sternika dla dużej części osób to niemalże wiedza tajemna.

diody

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
A wcale nie jest to zbyt skomplikowane.
Istnieją w tej kwestii wyraźne regulacje, które twierdzą, że uprawnienia sternika motorowodnego może zdobyć już osoba, która skończyła 14 lat oraz zaliczyła egzamin, który udokumentowuje zdobycie obligatoryjnej wiedzy z zakresu sportów motorowodnych. Wymagane jest także legitymowanie się właściwymi umiejętnościami zachowania na wodzie. Wszystko, co jest potrzebne do zdobycia patentu można zdobyć chodząc na profesjonalne szkolenia motorowodne. Proponują one idealne metody uczenia oraz są wykonywane w oparciu o wymagania egzaminacyjne.

Zauroczył Cię ów artykuł? Wejdź w poniższy link i tam jest autorska strona (sklep.autopart.pl/akumulatory-do-lodzi-i-kamperow,c9,pl.html) z następnymi wiadomościami na ten wątek.

Osoby zainteresowane mogłyby wybrać wariant kursu. Te osobiste są najczęściej wybieraną postacią szkolenia. Tak część dotycząca teorii, jak i praktyczna mają miejsce po wcześniejszym uzgodnieniu grafiku spotkań. Odmienną strukturą są kursy wieczorowe, jakie są wygodniejszą formą dla osób, które mogłyby na nie uczęszczać dopiero po południu.

Po zakończeniu szkolenia motorowodnego oraz osiągnięciu patentu, sternik będzie posiadał prawo do pływania po wodach śródlądowych jednostkami o długości kadłuba nie większej niż 12 metrów w rejonie do dwóch mil morskich od brzegu. Ponadto istnieje ograniczenie dotyczące mocy motoru motorówki. W wypadku podstawowego uprawnienia sternika łodzi motorowej jest to 60Kw.

oczywiście razem ze wzrostem doświadczenia, sternik mógłby zdobywać następne prawa. Warto byłoby zaczynać jak najwcześniej, gdyż pływanie to wspaniały i niecodzienny pomysł na życie.