Przeglądy i pilne naprawy. Czego potrzebujemy, by nasz samochód jeździł bez kłopotów?

W każdym aucie nadchodzi pora przeglądu okresowego. Kluczową sprawą jest cykliczny przegląd auta, w trakcie którego firma wykonująca przegląd powinna sprawdzić hamulce, poziom płynów, układ kierowniczy. Być może wyniknie zmiana hamulcowych klocków w aucie.

To jasne, iż dobre hamulce regeneracja zacisków hamulcowych cena zapewniają kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo w czasie krótszych wyjazdów i dłuższych podróży. Kluczowym elementem układu hamulcowego samochodu są klocki hamulcowe. Trzeba dbać o to, by we właściwym czasie dokonać wymiany klocków hamulcowych na nowe, ponieważ ich stan odbija się negatywnie na skuteczności i drodze hamowania. Jeśli decydujemy się wymienić tarcze bądź klocki na EBC samodzielnie, powinniśmy poradzić się uprzednio fachowca lub poczytać co nieco o tym – poznaj sklep OEM+ Tuning Center. Przed założeniem nowego klocka trzeba wycofać tłoczek zacisku do pozycji początkowej. Szybciej można łagodnie odsunąć silikonowy mieszek i upewnić się, czy na tłoczku nie ma korozji spowodowane wypływem płynu.

samochód

Autor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli są, trzeba wymienić tłoczek lub cały zacisk. Sprawdzić należy też kondycję gumowej osłony tłoczka hamulcowego. Ten tłoczek trzeba nasmarować cieniutką warstwą profesjonalnego smaru do poruszających się części hamulców. Ponieważ elementów do zrobienia jest wiele, dobrze zaplanować sobie pracę na parę godzin.

Jeżeli posiadamy jakąś wiedzę warsztatową możemy wziąć się za samodzielną wymianę klocków hamulcowych , ale w innych sytuacjach trzeba po prostu zlecić ją mechanikowi. Wówczas będziemy pewni, iż klocki EBC zostały fachowo zainstalowane, a nasze hamulce będą działały właściwie i niezawodnie. Na hamulcach po prostu nie powinno się oszczędzać – to przede wszystkim, a dwa – warsztat, który przeprowadza nam przegląd auta, odbywa jazdę próbną aby sprawdzić poprawność pracy układu oraz poinformuje nas o najlepszych metodach konserwacji i o konieczności unikania gwałtownego hamowania w czasie docierania się nowo zamontowanych elementów, aby zapobiegać ich uszkodzeniu.