Jak przygotować dziecko do Komunii? O czym najbardziej należy pamiętać?

Pierwsza Komunia przysparza dużej ilości przygotowań. I nie chodzi tylko o przygotowanie dzieci, lecz również rodziców. Dorośli, bowiem czują bardzo duży stres który nierozerwalnie wiąże się z takim wydarzeniem.

dziewczynka przygotowana na I Komunię Świętą

Autor: Ron Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną istotną kwestią, która za każdym razem pojawia się przed sezonem Komunii jest temat strojów. Często dochodzi do pomylenia kwestii duchowych oraz estetycznych. Dlatego powstaje konflikt, spór odnosi się do osób, które myślą jedynie o kwestii duchowej, oraz osób, dla których najważniejsza jest kwestia estetyki. Osoby, które popierają alby komunijne uważają się za wzór jakości duchowego przeżywania sakramentu Komunii, odbierając tym samym prawo do pełnego duchowego przeżycia osobom wybierającym strojne suknie. Przyjmuje się, iż dzieci ubrane w alby nie myślą o własnym wyglądzie, lecz skupiają się na czymś najważniejszym – na ceremonii. Może faktycznie tak jest, ale z drugiej strony zmuszanie dziecka do ubrania, który mu się nie podoba, nie rokuje zbyt dobrze. Tymczasem, wybór sukienki nie od razu oznacza strojenie się jak na więcej nawybieg. Obecnie można się zastanawiać, dlaczego już z góry sądzimy, iż zostawienie opiekunom decyzji o kupnie stroju skończy się ubraniem dziewczynki w balową suknie, a chłopca w dość ekscentryczny garnitur. A tak właściwie większość rodziców dobry gust i wie, co jest dla dziecka najlepsze. Zamiast przekombinowanej sukienki wybiorą skromny komunijny strój, dla chłopca zaś garnitury komunijne. Może być tak, że już niedługo taki wybór nie będzie już nas dotyczył, ponieważ często w parafiach trzeba ubierać dzieci w tylko i wyłącznie alby komunijne. Przekazywane są co roku kolejnym dzieciom przyjmującym w danym roku Komunie. W tym środowisku wszyscy przygotowani są na to, iż dzieci przystępują do Pierwszej Komunii w specjalnych strojach, natomiast kwestia doboru strojów nie jest omawiana przez rodziców. Wszystko jest jasne.

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com
Jednocześnie, dyskutując o strojach do Pierwszej Komunii nie możemy zapominać o stronie finansowej.

Jeśli poszukujesz uzupełniających informacji na prezentowany wątek, to kliknij ten link – ta pełna notka (https://magicplay.pl/) publikuje pokrewne tematy!

Rzeczywiście, alby komunijne są najtańsze. Tym bardziej w przypadku dziewczynek, w tej sytuacji koszt kupna alby jest o wiele mniejszy aniżeli kupno sukienki. Jednakże z chłopcami jest trochę inaczej, gdyż rodzice i tak muszą dokupić do alby garnitur, więc alba jest tutaj dodatkowym kosztem (najlepsze garnitury komunijne).