W jaki sposób troszczymy się o nasz sąsiadujący z domem ogród, który już z definicji ma przyciągać uwagę osób przechodzących chodnikiem

Sąsiadujący z domem ogród jest przedmiotem starań tak gospodarza, jak i gospodyni. Facet odpowiada zazwyczaj za spulchnienie ziemi, a pani za posianie kwiatów na grządkach. Niektórzy uprawiają również warzywa, ale trzeba nie zapominać o tym, że ogród pełni nade wszystko funkcje reprezentatywne. Z tej też przyczyny w bliższym i dalszym otoczeniu tegoż ogrodu sadzi się krzewy ozdobne. Niektórzy gospodarze idą krok dalej: obmyślają dla siebie uroczą altanę, która stoi pośrodku okręgu utworzonego z cyprysów.

Sadzonka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Projektowanie zieleni jest sztuką. A przygoda z drzewami ozdobnymi rozpoczyna się od ich sadzenia. Nawet w czasach oświecenia rozmieszczenie takich roślin nie było przypadkowe.

Ten proponowany tekst (http://www.pieczatki.pl/) zawiera zbliżone informacje na omawiany temat. Obowiązkowo zbadaj to teraz, gdyż uzyskane informacje zupełnie Cię pochłoną.

Ogród można było zaprojektować w bardziej poukładanym stylu francuskim lub w stylu rodem z Anglii, to jest takim, który swoim wyglądem ma przypominać leśną gęstwinę (więcej informacji). Tak czy owak, sadzonki krzewów od wieków sadzi się w ten sam sposób. Najpierw należy wykopać dołek o właściwej głębokości, by przy sadzeniu nie uszkodzić korzenia. Oprócz nawożenia i regularnego podlewania sadownicy wykonują jeszcze jedną dodatkową, ale i niezbędną czynność: zasadzone już drzewko obsypują dookoła poszatkowanymi kawałkami kory z drzewa.

Razem z upływem tygodni sadzonki krzewów zmieniają swój wygląd. W zależności od tego, jaki gatunek rośliny został zakupiony, będziemy oczekiwać różnych efektów naszej pracy w ogrodzie bądź sadzie. Krzewy z grubsza dzielmy na iglaste i liściaste. Te pierwsze ozdabiają nasze otoczenie letnią porą, a aromat jaki roztaczają kwitnące kielichy kwiatów inspiruje także twórców perfum. Natomiast odmiany iglaste bardzo dostojnie prezentują się na tle śniegu. Nie straszne im lutowe mrozy i zimowe wichury, nawet ułamane przez wiatr gałązki w żadnym razie nie szpecą ich wyglądu.

Roślina

Autor: Leena
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby sadzonki krzewów mogły przeobrazić się w cudowne rośliny ozdobne muszą zostać spełnione pewne wymogi. Najistotniejsza jest pielęgnacja, do której wliczymy na pewno podlewanie oraz nawożenie. W zimie niektóre drzewka trzeba ochraniać przed mrozem, a w przypadku intensywnych opadów śniegu strząsać nadmiar śnieżnobiałego puchu – w przeciwnym razie niektóre gałęzie zostaną uszkodzone. A dodatkowo pamiętajmy, że pobladłe liście wyglądają dobrze jedynie jesienią. W czasie lipcowych upałów zwiędnięte i żółte tu i ówdzie łodygi świadczą nade wszystko o niedbałości pana i pani domu bądź o kompletnym braku czasu na wykonywanie obowiązków w przydomowym ogródku czy sadzie (sprawdź sklep ogrodniczy online Nordmania).