Jak pielęgnować wełniane ubrania?

W sezonie zimowym, kiedy pogoda za oknami nas nie rozpieszcza, nieodłączną częścią naszej garderoby stają się grube sweterki oraz golfy, ale także ciepłe dzianina sukienki. Wyjątkowo często wybieramy te wykonane z wełny, albowiem gwarantują nam wygodę a także skutecznie chronią przed zimnem. Niżej prezentujemy parę nadzwyczaj przydatnych sugestii dotyczących ich odpowiedniej pielęgnacji, która sprawi, że będziemy mogły radować się nimi szczególnie długo.

sweter, wełna

Autor: garlandcannon
Źródło: http://www.flickr.com
Dziergane na drutach wełniane sweterki i swetry rozpinane muszą przed odłożeniem do szafy być starannie złożone. We wnętrzu szafy warto umieścić torebkę z lawendą czy kulki cedrowe, jakie skutecznie odstraszają mole. Wełna parzona musi być prasowana w niskiej temperaturze. Najodpowiedniej, aby była jeszcze lekko wilgotna- – Lama.. Chcąc prędko odnowić wełniane rzeczy, starczy je powiesić w łazience, podczas brania prysznica — wilgotność wyeliminuje zagniecenia tkaniny. Odświeżanie wełnianych odzień oraz usuwanie z nich zagnieceń gwarantują też stosowne programy parowe, dostępne w przyrządach pralniczych. Wełna gotowana musi być suszona na płasko. Trzeba delikatnie odcisnąć z niej wilgoć-wełna gotowana. Odzież tkaną, przykładowo płaszcze, należy wieszać na wyściełanych wieszaczkach. Swetry z angory lub moheru możesz zamrozić na noc w zamkniętej na zamek błyskawiczny torbie na ubiory — pomaga to zapobiegać „gubieniu” włosków.

sweter, wełna, kobieta

Źródło: pixabay.com
Co uczynić, aby zachować jak najdłużej puszystość, trwałość a także kształt wełnianego sweterka? Wskazówką do sukcesu jest odpowiedni wybór programu w pralce oraz umiejętne suszenie wełnianej odzieży. Wełnę z powodzeniem można prać w pralce pod warunkiem, iż wyselekcjonujemy odpowiedni jej model. Istotne jest, aby posiadała ona należyte programy do prania wełny bądź do prania ręcznego. Środek piorący z dodatkiem lanoliny pomoże zachować na dłużej puszystość swetra. Wełniane ubranka można suszyć w przystosowanych do tego suszarkach czy rozłożone na płasko. Istotne jest to, ażeby korzystać tylko z suszarek mechanicznych, jakie umożliwiają bezpieczne suszenie tego rodzaju materiałów. Wybierając alternatywę ręcznego suszenia, warto usunąć nadmiar wody za pomocą ręcznika. Konfekcję wełnianą prasujemy w małej temperaturze, najodpowiedniej gdy jest jeszcze trochę wilgotna. Nowoczesne pralki, wyposażone w program do prania wełny, minimalizują potrzebę prasowania. Dowiedz się więcej: http://www.lamalama.pl/uslugi.html