Jakie wady i zalety ma system Linux, dlaczego jest tak chętnie używany do różnych serwerów.

Aktualnie na rynku komputerów dominują dwa podstawowe systemy. Pierwszy z nich to znany wszystkim biurowym i domowym użytkownikom Windows, obecny w paru różnych wersjach.

Mieszkanie na sprzedaż

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
PIT

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim chętnie wybieranym rozwiązaniem są różne odmiany linuxa, który cały czas zyskuje swoich zwolenników. O ile przy osobistych komputerach można dyskutować, który z systemów będzie lepszy, przyjaźniejszy do obsługi i da więcej możliwości, to w przypadku instalacji serwerowych jak na razie jest jeden zwycięzca. Bo to przecież linux odpowiada za zarządzanie większością serwerów produkcyjnych, przemysłowych i internetowych. Po pierwsze do jego zalet należą darmowość, naprawdę ogromne możliwości konfigurowania oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu wykorzystywać go można w najbardziej nawet zaawansowanych projektach.
rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie te cechy powodują, że ubuntu server jest bardzo często wykorzystywany w wielu instalacjach wymagających sprawdzonych i nowoczesnych narzędzi. Lecz trzeba przy tym pamiętać o jednej niezwykle istotnej rzeczy. Linux jest systemem dającym naprawdę duże możliwości, lecz jednocześnie wymagającym odpowiedniej wiedzy od zarządzającego nim. Nieprawidłowa konfiguracja może nie zapewnić oczekiwanej wydajności i parametrów, z tego też powodu powinni się tym zajmować wysokiej klasy specjaliści.

Nieprawidłowo zainstalowany centos server będzie miał dużo miejsc, jakie mogą stać się źródłem kłopotów, dlatego też warto kompleksowo zadbać o to, żeby ktoś doświadczony zajął się opieką nad serwerem.

Przydałoby Ci się istotne omówienie (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/menu/9/technologia-stacji-kontroli) tego tematu? W takim razie nie czekaj i zaloguj się do następnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardziej rzetelne informacje.

/J]