Sprawdzamy czym jest filmowanie z innej perspektywy

W wielu sytuacjach czujemy, że konieczna jest inna perspektywa. Szczególnie, gdy chodzi o kręcenie jakiegoś filmu. Oczywiście da się porozstawiać sporo kamer w wielu miejscach i wynająć kilkunastu operatorów, którzy będą nad wszystkim panowali.

Na szczęście dziś wszyscy mają dostęp do jeszcze jednej możliwości – to znaczy drona. Nie musimy mieć bardzo dużych środków, wystarczy, że się zainteresujemy tego rodzaju opcją. Kiedy chodzi o filmowanie z lotu ptaka, to jest sporo osób, które oferują tego rodzaju usługi. W zależności, czy chcielibyśmy stworzyć filmik promujący naszą okolicę, czy może marzą nam się jakieś migawki z wesela albo jakiejś imprezy w plenerze organizowanej przez miasto- .

filmowanie z powietrza za pomocą drona

Autor: Arne Krueger
Źródło: http://www.flickr.com

Tak, więc trzeba poszukać firmy, która zawodowo wszystko ogarnie. Jak wiadomo możemy poprosić na przykład kuzyna, który posiada drona, żeby zrobił jakieś jeszcze ujęcia z rodzinnej imprezy, ale musimy być pewni, że kuzyn wie, co i jak. W innym wypadku sensowniej zrezygnować, bo nieumiejętne posługiwanie się dronem może wyrządzić komuś krzywdę. Tak, więc na spokojnie powinniśmy zastanowić się, czego rzeczywiście nam potrzeba.http://www.maleckamakeup.pl/ (więcej na tej stronie)Bo może się okazać, że dzięki filmowi z lotu ptaka jakieś video okaże się rzeczywiście wspaniałe.

Ciekawe filmy tworzone z wysokości

W obecnych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest ogromnym wyzwaniem. Dawniej trzeba byłoby wynająć helikopter z kamerzystą w środku, a w dzisiejszych czasach wystarczy dron i ktoś, kto faktycznie jest w stanie się nim posługiwać. Jest dużo firm, które mają w ofercie robienie filmu dronem.

Powinniśmy jedynie zerknąć, kto dokładnie w naszej okolicy się tym para. Dobrze zerknąć na wcześniejsze realizacje konkretnej firmy, o ile zostały wrzucone na stronie www. Bo jak łatwo się domyślić nie każdy klient musi się zgadzać na to, ze będzie pokazane to, co mieli ochotę, żeby było dla nich nagrane. Ale, jeśli już dojdzie do spotkania z ludźmi, którzy zajmują się filmowaniem z lotu ptaka, to na sto procent będą mogli przedstawić nam swoje produkcje. To sprawi, że będziemy wiedzieli, czy wg nas jest to okej, czy nie. A jeśli będzie nam to według nas w porządku, to nie zostanie nic innego jak zamówić firmę na określony termin. Warto też od razu poomawiać warunki finansowe.