Z jakiego powodu stal Hardox cieszy się taką popularnością, gdzie ma najczęściej zastosowanie.

Sprzęt budowlany, wydobywczy czy rolniczy będzie potrzebował odpowiednich materiałów podczas produkcji, które zagwarantować mają jeden z najważniejszych jego parametrów, czyli niezawodność. Ma to kluczowe znaczenie, gdyż każdy, kto kupuje jakieś droższe urządzenie chce, żeby pracowało ono możliwie długo bez większych uszkodzeń i awarii.

blachy hardox

Autor: STAL-HURT
Źródło: www.stal-hurt.com
Każdy przestój sporo kosztuje i ma jakieś konsekwencje.

Czy umieszczone na danej stronie posty spodobały Ci się? Czujesz chęć na kolejne? Więc pragniemy Ci powiedzieć, że już czekają na Ciebie świeże wpisy.

Nie tylko mogą dość koszty związane z naprawą maszyny, koniecznością zakupienia części zamiennych i zapłacenia mechanikom za ich pracę. Mogą się także pojawić opóźnienia w realizacji planowanych prac, a to również będzie często niosło za sobą jakieś finansowe straty.

Dlatego też od tego typu urządzeń będzie się wymagać tego, żeby posiadały odpowiednią wytrzymałość, nie może ich zwyczajnie uszkodzić duży kamyk, jaki pojawi się w ziemi. Z tego też powodu kluczowe są dwie rzeczy, na które trzeba zwrócić swoją uwagę podczas zakupów, to znaczy właściwa budowa i użycie porządnych materiałów. Tych ostatnich współczesny przemysł (zobacz także Filtry dla przemysłu) metalurgiczny dostarcza naprawdę dużą ilość, więc na szczęście projektanci mają spore możliwości w tym względzie.

Jednym z najbardziej popularnych obecnie materiałów do wytwarzania maszyn przemysłowych czy rolniczych jest stal Hardox. Wieloletnie eksperymenty i badania prowadzone przez specjalistów z dziedziny metalurgii zaowocowały powstaniem stali o bardzo dużej wytrzymałości na ścieranie, a równocześnie łatwej w obrabianiu. Stal Hardox znalazła swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba zapewnienia wytrzymałości elementom roboczym, które pracują z ziemią, żwirem czy kamieniami- sprawdź kompletną propozycję pod adresem.

konstrukcja ze stali hardox

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Będą to więc różnego rodzaju łyżki do koparek, lemiesze czy zęby, lecz również coraz częściej spotkać je można także na podłogach wagonów kolejowych oraz naczep. Stal ta jest wytwarzana przed kilku producentów, a jej dokładna technologia jest pilnie strzeżonym sekretem. Sam proces wytwarzania jest mocno zaawansowany i wymagający dużego doświadczenia, także w chemicznym składzie będzie się znajdować sporo dodatków które poprawiają parametry materiału.