Jak wygląda zakupowy rynek w stolicy naszego kraju, jakie są najbardziej popularne galerie handlowe.

Warszawa jako stolica Polski jest także miejscowością, w której znajduje się ogromna ilość butików i galerii. Tak naprawdę to prawie wszystkie światowe marki ruszają z działalnością w Polsce właśnie od Warszawy, co jest zresztą całkowicie zrozumiałe. Tak naprawdę wybierając się na zakupowe szaleństwo do Warszawy należy przeznaczyć na to przynajmniej dzień od rana do wieczora, a jeżeli ktoś będzie miał możliwość, to dwa albo trzy będą jeszcze lepsze. Niestety sporo czasu straci się przy tym przy jeżdżeniu pomiędzy sklepami, raz że odległości pomiędzy poszczególnymi galeriami niekiedy są dość duże, a poza tym w środku dnia spore korki na wielu trasach. Z tego też powodu jeżeli ktoś faktycznie chce odwiedzić wszystkie warte odwiedzenia miejsca, to powinien znaleźć jakiś przyjemny hotel z łatwym dojazdem i załatwić sobie parę dni wolnego w pracy. Zanim wyruszy się na zakupy w Warszawie warto także zastanowić się, czego właściwie się szuka i wykonać chociażby pobieżny plan jazdy po sklepach.

zakupy

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
Handel w Warszawie koncentruje się przede wszystkim w największych galeriach handlowych. Powinno się odwiedzić również samo centrum, zwłaszcza ulice Chmielną, Nowy Świat i Marszałkowską, tam znajdzie się sporo interesujących butików i sklepów jeśli chcemy kupić np. coś jak chlebak z ceneo. Jednym z najpopularniejszych miejsc na zakupowej mapie Warszawy są Złote Tarasy, galeria (poznaj więcej) ta ma więcej niż dwieście sklepów i butików, a jej ogromną zaletą jest to, że położona jest niedaleko dworca.

Następnym krokiem może być Arkadia, w chwili obecnej jest to największa galeria w naszym kraju, da się w niej dostać towary największych światowych marek, nawet kuchenkę Solgaz GPC 3. Ciekawostką jest to, ze propozycja Arkadii została podzielona na kilka działów, a sklepy z danej kategorii położone są obok siebie, co znacznie ułatwia zakupy. Poza wymienionymi galeriami warszawiacy i goście chętnie też kupują w Atrium Reducie, Blue City albo Galerii Mokotów, ale oprócz tego praktycznie w każdej dzielnicy znajdują się mniejsze obiekty, w których również można trafić na coś interesującego.