Freelancer i grafik – plusy pracy na własną rękę

We współczesnym świecie coraz więcej osób docenia możliwość pracy jako grafik komputerowy. Nie jest to do zrobienia w przypadku każdego fachu, jednakże do grupy zawodów, które mogą sobie na to pozwolić, zaliczają się m.in. graficy, programiści, copywriterzy, tłumacze i doradcy zawodowi. Oni mogą zaniechać pracy na etacie, aby robić wyłącznie projekty na zlecenie.

animacja 3D - ROX3D

Autor: Gidge Uriza
Źródło: http://www.flickr.com

Przypatrzmy się bliżej korzyściom, na jakie może liczyć grafik freelancer, wybierając taki model swojej pracy.

Oczywiście, freelancer, chociażby ma większą swobodę wykonywania zleceń – niezależnie od tego czy jego specjalizacją jest grafika reklamowa, branding, animacja 3d, wizualizacja 3d, czy innego typu projekty (zobacz więcej). Jedynym wymogiem są jego zdolności. Musi dać się zauważyć na rynku, aby nie musieć poszukiwać zleceń, a jedynie czekać, aż same do niego przyjdą. Wtedy jego pole działania będzie największe i – co ważne – nie będzie musiał się niepokoić, iż nie zarobi na rachunki czy nie będzie stać go na realizację przyjemności. Jeśli będzie dobry w tym, co robi, raczej nie powinien uskarżać się na brak pracy, a wręcz odwrotnie. Nie ma nad sobą szefa, może sam decydować o tym, jak realizuje każdy projekt i – co najistotniejsze – nie dzieli się z nikim wynagrodzeniami. Zarobki freelancera mogą znacznie przerosnąć dochody osoby pracującej na etacie, która może co najwyżej liczyć na dodatkowe gratyfikacje, o ile prezes wykazuje odrobinę dobrej woli. Jak najbardziej może zmieniać agencje reklamowe na coraz lepsze, jednakże pracując jako wolny strzelec każde zlecenie jest tylko jego sukcesem.

Zaintrygował Cię nasz post? Więc kliknij w link do serwisu ścianki szklane kraków i ciesz się kolejnymi faktami. W razie jakichkolwiek pytań – odezwij się do nas.

Oprócz tego ma nienormowany czas pracy. Nie musi siedzieć w pracy od 9 do 17, ale wykonywać swoje projekty gdy tylko ma na to ochotę – trzymając się terminów zapisanych w kontrakcie z klientem. Może jednak spokojnie zrobić sobie wolny dzień w każdej chwili, by popracować wieczorami bądź w weekend. Wszystko zależy od niego. Należy jeszcze podkreślić, iż niektóre zakupy potrzebne do wykonywania pracy, m.in. komputer, można wliczyć w koszta, niemało na tym oszczędzając.Jak widać praca (zobacz agencja pośrednictwa pracy za granicą) freelancera ma sporo plusów.

Rzecz jasna niektórzy wspomną o braku mobilizacji, stabilności i bezpieczeństwa finansowego jednak – coś za coś. Jednocześnie grafik może znaleźć stałą prace w firmie graficznej i robić grafiki 3d, animacje 3d, wizualizacje za miesięczne wynagrodzenie . Wolny strzelec nie jest wyborem dla wszystkich, lecz niejednej osobie wskazany system pracy wychodzi na dobre.