Z jakiego powodu światło jest tak istotne dla ludzi, jak można rozwiązać problem jego niedoboru zimą.

Słońce jest bardzo potrzebne do tego, żeby zdrowo i normalnie żyć. Nie tylko dzięki niemu produkowana jest tak potrzebna witamina D, lecz ma również ogromny wpływ na ogólne samopoczucie.

Długi okres bez dostępu do słońca u części osób powoduje osłabienie, rozdrażnienie czy niekiedy i stany depresyjne. Znana nawet jest chorobowa jednostka, zwana też depresją sezonową, jaka daje identyczne objawy jak prawdziwa depresja, lecz jej przyczyną jest właśnie brak słońca (sprawdź szczegółowe informacje o lampach antydepresyjnych na Występuje ona głównie w zimie, gdy rano, wychodząc do pracy jest ciemno i zakończeniu dnia nic się nie zmienia. W ten sposób można w zasadzie przez okrągły tydzień nie mieć okazji przebywać w naturalnym oświetleniu, co będzie miało ogromny wpływ na nasze organizmy.
światłoterapia

Autor: ~~~Weltenbummler~~~
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak prosty, skuteczny i tani sposób na to, żeby chociaż trochę zminimalizować problemy z brakiem dostępu do słońca. Sposobem tym jest mianowicie światłoterapia, to znaczy kuracja realizowana przy pomocy odpowiednich lamp (najlepsza światłoterapia). Lampy stosowane do tego celu są zaprojektowane w specjalny sposób, żeby emitowały takie samo światło jak widzialne. Sama terapia polega na tym, że się spędza czas w określonej odległości od zaświeconej lampy, z reguły ma to być od kilkudziesięciu minut do nawet trzech godzin.

Już po kilku dniach widoczne już być powinny pierwsze efekty, chociaż w niektórych przypadkach może być niezbędne wspomożenie się jakimiś lekami.

Jeśli jesteś zdania, że odnajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (http://www.dobromir.eu/produkty/) do omawianego problemu oraz kliknij w link znajdujący się tu.

Takie kuracje są polecane nie tylko wtedy, kiedy ma się już problemy, ale także profilaktycznie.