Czemu nie ma sensu się spieszyć z wyborem właściwego kierunku studiów? O czym dobrze jest widzieć?

Wybranie kierunku studiów nie jest czymś prostym, szczególnie w wieku, gdy młodzi ludzie nie do końca wiedzą, co chcą robić. Jednak z taką decyzją WCale nie trzeba się spieszyć.

Czemu?
dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób przede wszystkim z własnego doświadczenia przekonało się, iż wybieranie studiów w pośpiechu nie jest niczym dobrym. Tym bardziej wtedy, gdy nie do końca się wie, czym się zająć. Nie mając motywacji, można się szybko zniechęcić i porzucić uczenie się. Jeśli nie mamy obranego celu i nie widzimy perspektyw, to możemy mieć kłopot, ażeby rozpoczętą edukację dokończyć. Z tego względu decyzja o wybraniu kierunku powinna być podjęta świadomie. W końcu złe wybory mogą nas skutecznie zniechęcić do edukacji.
Renowacja budynku

Autor: Micolo J
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że brak decyzji zaraz po liceum w ogóle o niczym nie musi przesądzać. Warto zyskać różne doświadczenia, które mogą zaprocentować w przyszłości. Część osób idzie do takiej pierwszej pracy, która może okazać się dobrym startem na drodze zawodowej. Również będąc zatrudnionym, można się dokształcać. Wtedy często też decydujemy się na studia związane ze swoim obecnym miejscem zatrudnienia, co pozwoli dostać awans i podnosić swoje kompetencje, a w konsekwencji więcej zarabiać.

Na przykład będąc zatrudnionym w urzędzie na niskim stanowisku lub mając w tym miejscu praktykę, przydatne będą studia w zawodzie administracja. Ich wybór jest oczywiście zrozumiały, a wiedza, jaką ze studiów wyniesiemy, zostanie zastosowana w praktyce.