Jak dużo kosztuje wynajęcie fotografa ślubnego?

Niezwykle wiele osób uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To przecież jedno przyjęcie, kilka bądź kilkanaście godzin, a ceny sięgają nierzadko parę tysięcy złotych. Warto zatem zastanowić się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Nim rozpoczniemy poszukiwania najlepszego fotografa, warto jest określić, jaka specyfika zdjęć najbardziej nas interesuje.

fotografia ciążowa

Autor: DieselDemon
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużo kobiet wykonuje sesje zdjęciowe w zaciszu swojego domu. Tam czujemy się najpewniej i właśnie w tej przestrzeni najłatwiej jest wytworzyć intymną, specyficzną atmosferę. To nieskomplikowane zdjęcia, a w większości przypadków niezwykle piękne – tu. Ciężarna pani wyjątkowo wyglądać może również na tle przyrody. Zdjęcia w lesie albo na w rozkwitającym ogrodzie zawsze są bardzo subtelne, szczególnie jeśli na zewnątrz jest słoneczna, letnia aura.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com

Później rozpoczyna się niezwykle monotonny i angażujący proces ich obróbki. I to właśnie na tym etapie rozpoczyna się najtrudniejsza i niezwykle istotna praca fotografa. Fotografie, które następnie zostaną wywołane w specjalnej ciemni muszą być bardzo szczegółowo dobrane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka jednego zdjęcia może zająć wiele czasu! Szybko zatem możemy policzyć sobie, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić naprawdę sporo czasu na to, aby w końcu powierzyć w nasze ręce gotowe zdjęcia ślubne. Taka praca wiąże się więc nie tylko z wykonywaniem fotografii na przyjęciu, lecz również z selekcją, wyłanianiem z mnóstwa plików najciekawszych fotografii, a następnie obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają rzeczywiście doskonale!

sesja ślubna

Autor: Dave Hayward
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy nastał wyczekiwany dzień zaślubin Pan fotografik towarzyszył młodym już w trakcie przygotowań do obrzędów, z czego później powstał świetny fotoreportaż. Trzeba przyznać że podczas uroczystości w kościele wspomniany pan fotografik wykonywał zdjęcia ślubne bardzo dyskretnie, z dużą kulturą, używał specjalnych obiektywów do wykonywania zdjęć z dużej odległości tak aby nie zakłócać uroczystości. Mimo tego fotografie okazały się być kapitalnej jakości. Równie perfekcyjne okazały się ujęcia z uroczystości weselnej. Pan fotografik wykonał całą masę fotografii do wyboru, które młodzi otrzymali w bardzo atrakcyjnej formie tak zwanej foto książki oraz bezsprzecznie w postaci elektronicznej (zobacz czytaj dalej). Nadzwyczaj byli młodzi zadowoleni z pracy fotografa z Bydgoszczy i ze zdjęć ślubnych, najbardziej z tych w plenerze. Oboje kochają góry, zatem na sesję plenerową zabrali swego fotografa w Tatry. Przepięknie wyszli na tle górskich krajobrazów a bydgoski pan fotograf dzielnie im towarzyszył.

W sesji fotograficznej zwykle nie bierze udziału tylko kobieta w ciąży – wielokrotnie dołącza do niej partner. Jeżeli kobieta posiada już jakieś dzieci, warto zaangażować również je w to przedsięwzięcie. Wiele osób pragnie także wykonać zdjęcia z ukochanymi zwierzakami. Wszelkie konfiguracje są wskazane!

Oczywiście niezwykle ważną sprawą są koszty – fotograf musi szczegółowo określić, jakie są koszty za poszczególną usługę. Różni fotografowie mogą posiadać różnorakie oferty, a w nich także gotowe pakiety np.

Intrygują Cię zamieszczone tu informacje? To fantastycznie – cieszy nas to! Wejdź zatem do kolejnej witryny oraz doczytaj tu (http://www.ladowarki-lublin.pl/kontakt.php) nowe opisy.

podstawowe i rozszerzone. Należy dobrać właściwy pakiet adekwatnie do specyfiki przyjęcia.