O łączeniu się w pary

Związek dwóch osób to naprawdę wyzwanie. No tak, taka jest właśnie prawda. Pojawiamy się na świecie zupełnie sami, i poza niemowlęctwem, gdzie śpimy blisko rodziców, kolejne lata śpimy sami, budzimy się sami i sami sobie radzimy z utrudnieniami. Wiadomo, że są rodzice, którzy pomagają, jest rodzeństwo i przyjaciele, jednakowoż z żadnych z nich nie wchodzimy w taki silny związek, jak z naszym partnerem. To naprawdę niesamowite, zwłaszcza, że nie jesteśmy ze sobą tylko dla potomstwa, ale dla wielu innych spraw.

modelka w bieliźnie

Autor: Alejandro Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie zaczyna się od seksu i fascynacji. Tak zwana miłość romantyczna (albo jak kto woli 'od pierwszego wejrzenia’) zjawia się w naszym życiu nagle i niezwykle nas zachęca, żeby w tym uczestniczyć. Chcemy więcej i więcej, fascynacja wypełnia nasze ciało, nasze zaczyna bić mocniej, pragniemy tej drugiej osoby więcej i więcej. Później jednakowoż przychodzi chwila próby, po kilku miesiącach bowiem kończy się ta 'filmowa’ miłość, zaczyna się prawdziwe życie. To jest moment, kiedy miłość romantyczną zastępuje prawdziwy związek, jakby to określić, z krwi i kości. Niektórzy zamieszkują razem, i albo jest im dobrze, albo całkowicie się zawodzą na swoim partnerze.

Wiele kłopotów może nagle się pojawić na drodze. Naturalnych, jak nasze usposobienie, które już takie zwyczajnie są, jakie są i trudno je zmienić. Przez pierwsze miesiące nie zauważaliśmy swoich negatywów, a teraz pojawiają się ze zdwojoną siłą – jest wszystko, co nas irytuje w tym drugim człowieku. Być może, są to negatywy, które sami mamy, gdyż według jednej z teorii wiążemy się z człowiekiem psychologicznie podobnym do nas… Są to jednak sprawy zwyczajne, dlatego, że jeśli kochamy drugą osobę to musimy go zaakceptować takim jakim jest. Wychodzą też inne problemy, powiedzmy natury estetycznej. Dopiero teraz widzimy, jakim jest on brudasem, albo ona brudaską.

Wydaje się, że większy kłopot w tego typu materii mają faceci. Wcześniejsze spotkania z dziewczyną to na mieście, nie widzieli się wcześniej w domu, nie widzieli swoich przygotowań. Kupił jej przykładowo piękna bieliznę na prezent, którą następnie mu zaprezentowała. A bielizna w prezencie to prawdziwie dobry pomysł. Wspaniale! A aktualnie, wstajemy razem, słyszymy siebie w rożnych prywatnych sytuacjach dnia codziennego, coś nam się wymsknie niekulturalnego, mamy swoje estetyczne przypadłości, jak mlaskanie, które zaczynają irytować.

Podoba Ci się taki wpis? Jeśli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej tutaj – ta witryna lampydodomu.pl też bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Pamiętajcie, nie panikujcie. To, że łączymy się w związki jest niesamowite, ale nikt nie powiedział, iż będzie w takim związku łatwo. Najlepiej podejść do tego spokojnie, bez wyrzutów i nadmiernych oczekiwań. Najlepiej poznać naszego partnera lepiej zanim razem zamieszkamy.