Jak dbać o cerę jesienią, aby była wspaniała i nawilżona.

Okres jesieni to trudny czas dla cery. Zazwyczaj jest ona sucha po ciepłym okresie wakacyjnym, toteż powinno się ją nawilżyć, ale ważne jest również, by najlepiej ją ochronić i przygotować na chłód i niskie temperatury zimowe. Jest wiele sposobów,by sprostać wszystkim tym wyzwaniom.

pielęgnacja skóry na szyi

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Najistotniejsze to użycie dobrej jakości kremów przynajmniej dwa razy na dzień. O poranku należy użyć kosmetyków silnie nawilżających i ochronnych, zwłaszcza z filtrem UV chroniącym przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza powinny to być kremy lekkie, na które z łatwością można nałożyć makijaż, np. avene kremy.

Wieczorem i na noc należy użyć kosmetyków gęstszych i skondensowanych, nawet tłustych, które mają sporo składników odżywczych, takich jak bioderma kremy lub kosmetyki innych cenionych firm – wow! avene kremy.

Dla ludzi o skórze wrażliwej dobre będą dermokosmetyki, czyli wysokiej jakości produkty tak zwanych marek aptecznych, dostępnych tylko w aptekach a nie zwykłych drogeriach. Można tam kupić kremy w przeróżnych cenach, zarówno producentów z Polski, jak i ze świata. Wybierając kosmetyk, najlepiej poprosić o pomoc aptekarkę, która fachowo poradzi, który krem będzie najlepszy dla naszej cery. Jeśli poszukujemy czegoś do sporego nawilżenia, to krem la roche posay skóra sucha będzie tutaj bardzo dobrym pomysłem.

Kupując produkt nawilżający można także zwracać uwagę na inne jego zalety i szukać kremów, które działają odmładzająco, ujędrniająco i chroniąco na skórę. Dobrze jest wybrać kremy vichy skóra sucha lub tego typu, które zawierają bogate składniki odżywcze. To pozwoli na zachowanie dobrej kondycji skóry przez caluśki rok, również w tak trudnym klimatycznie czasie przejściowym, jak okres jesieni.

pielęgnacja skóry na szyi

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com
Wraz z kremami należy wybierać też maseczki do twarzy oraz przynajmniej czasem stosować serum. Zarówno maski jak i sera to najlepsza „bomba” witamin i odżywcza dla skóry. Maski powinno się nakładać kilka razy tygodniowo, kładąc na twarz na parę minut a potem dokładnie spłukując. Jeśli chodzi o serum do skóry, to fachowcy najczęściej radzą, aby zastosować je raz na dzień, ale rzeczywiście jest to uzależnione od typu serum – niektóre wymagają używania codziennego, a inne – co parę dni.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zachęcamy Cię zatem jeszcze dalej – do naszej następnej witryny. Tam czekają na Ciebie rzetelne teksty.

Najistotniejsza jest jednak konsekwencja – regularne kupowanie dobrej jakości produktów pozwoli na cieszenie się świetną i cudowną skórą na długie lata – .