Swoje mieszkanie to coś, o czym wszyscy marzymy. Niestety, kiedy już je mamy musimy sobie wszystko zorganizować, żeby było jak najlepiej

Własne mieszkanie oznacza szczęście, lecz także masa dodatkowych zadań. Ten kto na co dzień jest odpowiedzialny za dbanie o porządek w domu, za rozmaite rzeczy mające oddziaływać na stan naszego mieszkania – konserwacje czy reperacje, ten wie, że zawsze coś jest do zrobienia. Rzeczywiście, jest to także zależne od rozmiarów naszego domu, ponieważ wiadomo, że małe mieszkanko a duży dom, to kompletnie inne rodzaje obowiązków. Ostatecznie, jeśli dom to przyjemność oraz rodzina, ale również obowiązek.

Tradycyjny rozdział obowiązków jest taki, że żona jest od zajmowania się domem, nad wszelkimi sprawami obracającymi się wokół ładu, do szeroko pojmowanego zarządzania. W tym kontekście można mówić o każdym pomieszczeniu. A więc jeśli kuchnia to przyrządzanie jedzenia, jeżeli pokój to sprzątanie, wybór odpowiednich akcesoriów do konkretnego pomieszczenia, takich jak obrusy plamoodporne do pokoju dziennego, a pościel satynowa i narzuty do sypialni . Mąż w takim tradycyjnym podziale jest od naprawiania, odnawiania i czynności wymagających siły. Jego działalność także rozkłada się na cały dom. Od dawna jest wiadomym, że jednak taki podział obowiązków jest przestarzały.

ceraty, narzuty, koce

Autor: eurotekstylia
Źródło: http://www.eurotekstylia.pl/

Jasne, że istnieją gospodarstwa domowe, w których tak faktycznie jest, lecz w wielu widzi się już ciekawą oraz długo wyczekiwaną zmianę. Ponieważ co złego w tym, iż mężczyzna umyje po kolacji lub ugotuje obiad, natomiast kobieta coś naprawi lub pomoże w remoncie. Ten ścisły, tradycyjny podział jest nie do końca pasujący do dzisiejszych czasów, gdyż czasem na siłę czegoś nie robimy, bo tak zostaliśmy nauczeni. Tymczasem mężczyźni często są świetnymi kucharzami, a panie bardzo dobre w wielu remontowych tematach. Tak więc, jeśli tylko mamy możliwości oraz chęć powinniśmy jak najbardziej dzielić się obowiązkami domowymi. Przekonamy się, że wyjdzie nam to na zdrowie, iż być może odnajdziemy w sobie nowe możliwości, których wcześniej nie zauważaliśmy.

Jest to coś, co dobrze dostrzec, gdyż dobrze wykorzystane nasze ukryte możliwości mogą mieć duże przełożenie na codzienną pracę, na nasze samopoczucie, ogólnie na bardziej harmonijne funkcjonowanie naszej rodziny.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do nowej strony, gdzie przygotowaliśmy atrakcyjne artykuły – najedź na link do www (https://www.e-specjalista.net.pl/pl/c/Panele-podlogowe/5).

A jak jest w Twoim dom? Czy zgodnie z tradycją, w której kobieta i mężczyzna posiadają własne ustalone role czy raczej bardziej luźno, nie zamykacie się na takie podziały?
Opracował