Kiedy przeprowadza się USG stawu kolanowego?

USG kolana to ogólnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, kontuzji zachodzących w obrębie kolana czy też chorób reumatoidalnych.

Jest ono nieinwazyjne i bezbolesne. USG kolana kosztuje od 80 do ok. 300 zł.
usg kolana kraków

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
USG stawu kolanowego, czyli badanie ultrasonograficzne, przeprowadza się relatywnie często, gdyż staw kolanowy to największy i w najwyższym stopniu skomplikowany staw u człowieka, jest także bardzo podatny na różnorodnego typu kontuzje, przede wszystkim więzadeł czy też łękotki. Budowa stawu kolanowego łączącego kość udową z tą piszczelowa, pozwala na podtrzymywanie masy ciała i ułatwia przenoszenie siły i mocy potrzebnych do wykonywania wielu prac fizycznych, zatem wstawania, chodzenia, podnoszenia, biegania czy przenoszenia ciężkich przedmiotów lub WChodzenia lub schodzenia po schodach. Równocześnie kolano jest bardzo podatne na skręcenia, oddziaływanie sił bocznych czy naciągnięcie.
W kwestii takiej jak USG kolana Kraków jest miejscem, w którym znajdziesz doskonałych specjalistów, którzy chętnie pomogą Ci przy tej czynności. To badanie jest niezwykle popularną metodą diagnostyczną, która przeprowadzana jest od długiego czasu i wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych do uzyskania wewnętrznego obrazu stawu kolanowego. Nierzadko bywa także uzupełniana odmiennymi badaniami, dla przykładu zdjęciem radiograficznym (RTG czy rezonansem magnetycznym), co zezwala na niezwykle precyzyjną identyfikację dolegliwości zwyrodnieniowych, reumatoidalnych albo różnorodnego typu przypadłości powstałych w okolicy stawu kolanowego.

Takie badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego umożliwia dokładną ocenę jamy stawu kolanowego i podkolanowego, chrząstki, kłykci kości udowej, rzepki, ścięgna czy łękotki.

Po przestudiowaniu publikowanego tekstu sprawdź, jakie informacje ma porządna treść (http://autokasacjaklecko.pl/sprzedaz-uzywanych-czesci), która również Cię zapewne zaintryguje, gdyż komunikaty na niej są nie mniej ważne.

W porównaniu do powszechnie stosowanych dawniej zdjęć rentgenowskich, USG kolana pozwala zobrazować nade wszystko tkanki miękkie oraz budowę okołostawową.