Kawa Arabica - poznaj sekret idealnego aromatu i smaku

Odmiana Arabica zalicza się do kaw wysokiej jakości. Jest łagodna i jednocześnie aromatyczna, a poza tym lekko kwaskowata, dzięki czemu znakomicie pobudza.


Czym cechuje się kawa Arabica?


Kasza jaglana
Redaktor: Kupiec
Źródło: Kupiec


Kawa Arabica to najstarszy oraz najbardziej popularny gatunek kawy. Występuje w ponad dwudziestu odmianach. Pochodzi z Etiopii, uprawiana jest na wyżynach Kolumbii oraz Brazylii, w Indiach, Afryce Równikowej, na Jawie, Sumatrze i Karaibach.

Nie czekaj, tylko jeżeli chcesz zgłębić ten temat, obejrzyj więcej tu (https://pakujmy.pl/kubki-na-gorace-napoje) a na pewno uzyskasz ważne wiadomości na ten wątek.

Ziarna Arabiki mają charakterystyczny wygląd - są zielonkawe, podłużne i mają jasną, prostą bruzdę. Zawierają stosunkowo niewielką ilość kofeiny (od 1 do 1,7%), aczkolwiek po zaparzeniu dają wyborny aromat i smak. Napar z ziaren Arabiki jest łagodny, delikatnie kwaskowaty, nierzadko wyczuwalny jest słodki, czekoladowy posmak.

Warty polecenia post? Jeżeli tak sądzisz, przeczytaj towarzyszące porady na analizowany temat - bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (www.cafepanamera.com/).

By wydobyć głębię aromatu i smaku Arabiki najlepiej parzyć ją w ekspresie ciśnieniowym - skocz.


kotłownie parowe2
Redaktor: Nicholas Lundgaard
Źródło: http://www.flickr.com


kawa świeżo palona
Redaktor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com


Na co warto zwrócić uwagę, aby kupić doskonałej jakości Arabikę?


Dodatkowe wiadomości

Kawa ma rozmaite oblicza i wiedzą o tym zwłaszcza miłośnicy tego trunku, którzy ulepszają jej smak bądź aromat stosując różne dodatki

syrop 1883
Redaktor: LabyrinthX
Wielu z nas umila sobie chwile w pracy wykorzystując do tego celu głównie drobne przyjemności, do których zaliczamy na przykład spożywanie kawy w przerwie między obowiązkami.


Wysokiej jakości kawa jest sprzedawana w specjalnych opakowaniach z filtrem jednostronnym, dzięki czemu na długo zachowuje świeżość. Kawę Arabikę najlepiej kupować w ziarnach, gdyż w takiej formie dłużej utrzymuje pełnię swojego aromatu i smaku. Dostawcy specjalizujący się w sprzedaży kawy nierzadko proponują również mielenie kawy na preferowaną przez klienta grubość, bezpośrednio przed wysyłką. Doskonałym wyborem jest również kawa świeżo palona - tu.


Najlepszy aromat i smak kawy wyczuwalny jest między 5 a 30 dniem od dnia palenia (data palenia kawy powinna być wskazana na etykiecie na opakowaniu). Należy zwrócić uwagę, że kawa może być palona na wiele stopni, aczkolwiek standardowo palona jest na średnio.
20-08-13 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.