Skąd biorą się towary w Polsce, czyli Chiny i handel z nimi

Produkty, które dostrzec można na półkach znajdujących się w naszym kraju sklepów, nie zawsze produkowane są w naszym kraju. Większość z nich pochodzi z innych krajów. I nie odnosi się to tylko do egzotycznych owoców, które z racji klimatu nie mają szans być hodowane u nas. Spoza granic naszego państwa przywozimy odzież, sprzęt RTV i AGD, a nawet niektóre produkty spożywcze, które robione są w naszym kraju. Istotna część importu to w naszym przypadku produkty z Chin.


przewóz towarów
Redaktor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Importerzy z Chin w Polsce mają się naprawdę rewelacyjnie. Od kilku już lat handel z Chin bowiem w naszym kraju naprawdę kwitnie (znajdź importera z Chin w Polsce). Importerzy z Chin transportują do nas przede wszystkim zabawki oraz ubrania. Produkty(zobacz hipermarket tychy) zazwyczaj nie zachwycają swoją jakością. Nieraz zdarza się również, że do ich wytworzenia wykorzystano szkodliwe środki chemiczne.

Jeśli masz zamiar zgłębić tego typu temat dokładniej i chcesz przestudiować zagadnienie z innej perspektywy, to więcej znajdziesz w linku (https://www.klimatop.pl/poradnik-kupujacego-oczyszczacze-powietrza,206.html) artykułu, który odnajdziesz tutaj.

Odnosi się to zwłaszcza do zabawek, których całe transporty były już wycofywane z naszego rynku.

Nie znaczy to jednak, że cały handel z Chin nie ma w ogóle sensu. Nieraz importerzy z Chin importują do Polski naprawdę dobre jakościowo artykuły, które w najmniejszym stopniu nie ustępują tym wytwarzanym przez nasze czy na przykład działające a terenie Niemiec firmy. Ich największym plusem jest natomiast dużo niższa cena, która sprawia, że Polacy częściej sięgają po chińskie produkty. Każdy bowiem dba o stan swojego portfela, a w wielu wypadkach wydawanie większej sumy pieniędzy nie ma niewielkiego nawet sensu. Ci, którzy decydują się na import do naszego kraju pochodzących z Chin produktów powinni pamiętać, że w kontaktach z pochodzącymi z Chin biznesmenami powinno się zachować ogromną ostrożność.


statek towarowy
Źródło: http://sxc.hu/
Bardzo często zdarzają się bowiem przypadki oszustw wobec firm zagranicznych, które zamierzają importować chińskie produkty. Zanim pieniądze za towar trafią na chińskie konto, firmę, która jest ich adresatem należy nadzwyczaj dokładnie sprawdzić. Przyjrzeć trzeba się przede wszystkim podanemu numerowi konta w banku. Czasami zdarza się tak, że nieuczciwi biznesmeni podają numer konta prywatnego, a nie firmowego. W efekcie pieniądze za towar wpadają w ręce prywatnych osób, a kupionychartykułów nie dostaje się nigdy. Ostrożność to główna zasada, której powinni przestrzegać wszyscy decydujący się na współpracę z firmami działającymi w Chinach. W innym razie można bowiem wpaść w naprawdę ogromne kłopoty finansowe, których rozwikłanie nie będzie wcale takie łatwe.
20-01-20 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.