Jak sfotografować budynki?

Gdzie znaleźć interesujące plenery z architekturą w głównej roli? Oczywiście w miastach. Są one prawdziwą skarbnicą architektonicznych cudów. Jeżeli uda ci się wybrać się do Barcelony czy Wenecji, stanie przed tobą mnóstwo interesujących motywów, punktów oraz stylów.


producenci
Redaktor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com


Grupy zakupowe
Redaktor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com


fotografia architektury
Redaktor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com


Dodatkowe wiadomości

Jak sprawić swojej kobiecie radość?

wnętrze
Źródło: flickr.com
Intrygujący jest fakt, iż każda kobieta uwielbia biżuterię. Jednak wyłącznie dla mężczyzny to niezrozumiałe. Dowolna niewiasta uwielbia świecidełka, klejnoty oraz wszelakie drobiazgi.


Do tego ciepłe światło popołudnia. Nic, tylko pakować aparat i pojechać. Ale i nasze miasta, jak choćby Kraków czy Gdańsk, mogą być doskonałym polem do zmagań z liniami a także odblaskami. Taka jest fotografia architektury.


Kluczowy dylemat, z jakim przyjdzie ci się zmierzyć w czasie pstrykania architektury, to na pewno perspektywa. Bo kiedy staniesz pod wysokim budynkiem, który wydaje ci się ładny, i spojrzysz na niego obiektywem szerokokątnym, ujrzysz, że już nie wygląda tak cudownie. Wertykalne linie ścian poczną się walić, natomiast budynek będzie przypominał rakietę, jaka przygotowuje się do startu. Perspektywę ulepszy oddalenie się od fotografowanego obiektu i użycie dłuższej ogniskowej. Powinniśmy również stanąć nieco wyżej, na przykład w oknie przeciwległej czynszówki. Fotografując budynki, w żadnym razie nie spiesz się. Daj sobie dużo czasu: obserwuj, analizuj, poszukaj. Nie rzucaj się zaraz do zdjęć – przez wizjer aparatu widać mniej. I myśl szerzej, niż widzisz – czasem czarowne baranki chmur czy granat nieboskłonu o lazurowej godzinie dodaje scenerii wdzięku.


Zanim skierujesz w jakieś miejsce własny obiektyw, zastanów się, czy rzeczywiście jest ono tego warte. Sprawdź miejsca, w którym perspektywa jest mało zniekształcona i gdzie światło układa się w najbardziej malowniczy sposób. Gdzie grają odcienie, rytmy i kształty.
19-11-08 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.