Bardzo tanie nocowanie – czyli jak objechać świati nie zrujnować portfela?

Na świecie jest ogromna liczba miejsc, które warto zobaczyć i w których można odsapnąć. Urlopy zwykle wiążą się z opłatami za noclegi, jedzenie i wszelkiego rodzaju przemieszczanie się. Czy można wybrać się na wczasy i za noclegi nie zapłacić ani złotówki? Oczywiście, że można. Ale jak to zrobić? Na to pytanie odpowiada jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Portale internetowe zrzeszają osoby z całego świata, które udostępnią swoje mieszkania lub pokoje osobom, które zwiedzają różne zakątki świata i zamiast nocować w hotelach, hostelach lub pensjonatach, chcą zasmakować nieco przygód i nocować w domu nieznanych sobie wcześniej osób.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo absorbujący news wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika wzór.Dodatkowe wiadomości

Hotel w centrum Rzeszowa- doskonałe rozwiązanie zapewniające komfortowe noclegi i pyszną kuchnię.

Lobby w hotelu
Redaktor: Amanda N Sherrington
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na wypoczynek niewątpliwie powinniśmy zadbać zarówno o komfortowy nocleg, jak także odpowiednie wyżywienie. Najlepiej, kiedy te dwie korzyści idą ze sobą w parze, co możemy zagwarantować sobie w Rzeszów, gdzie dostępne są kompleksowe usługi najwyższej jakości. Wybierając nocleg z wyżywieniem możemy w pełni cieszyć się relaksem i doskonałym komfortem.


Couchsurfing to właśnie przenocowanie kogoś nieznanego we własnym domu. Ten typ podróżowania nadaje się na podróżowanie samotnych, z partnerem lub całą rodziną – jeżeli tylko osoba, która zapewnia nam gościnę, wyraża na to zgodę. Jak poszukać takich możliwości? Sposobów jest wiele – albo poszukać noclegu w mieście, w którym planujemy się zatrzymać, lub wybrać państwo, które chcemy odwiedzić na przykład Portugalię, a w niej jakąś przyjemną mieścinę, w której ktoś będzie chciał nas ugościć w terminie, który sobie wybraliśmy. Można zdecydować się na jeszcze inną opcję – wytypować na początku termin wyjazdu a potem znaleźć osobę, która w tym czasie może nas ugościć. Wcześniej warto korespondwać przez jakiś czas albo spotkać się na skype z osobą, która udostępni nam swoje mieszkanie albo którą my będziemy przyjmować u siebie, by trochę się rozeznać, czy się polubimy. Dobrze jest też wypytać o kilka tematów związanych z naszym pobytem, np. ułatwiających pakowanie, planowanie wydatków czy spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne. Osoba znająca od podszewki swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno doradzi lepiej niż niejeden przewodnik.

A co otrzymamy w zamian? Włączenie się do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu. Zupełnie nowe znajomości, które z czasem mogą przerodzić się w przyjaźnie na całe życie. Podszkolenie języków obcych, poznanie odmiennych kultur, innej kuchni i miejsc oczami tubylców. Drobne przysługi jako formy odwdzięczenia się za nocleg też są mile widziane. I – być może – zyskamy punkt, do którego jeszcze powrócimy na kolejny wyjazd a jego właściciel przyjedzie do nas z rewizytą?
20-09-07 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.