Dlaczego często nie kalkuluje się nam naprawiać jakiegoś urządzenia?

Obecnie żyjemy w czasach, gdy wielokrotnie w przypadku jakiejkolwiek awarii w większym stopniu kalkuluje się nam nabyć nowe urządzenie, niż reperować aktualne. Przeważnie specjalista wskazuje naprawę przykładowo telefonu wykorzystując oryginalnych elementów, ale te mogą kosztować prawie tyle samo, co nowe urządzenie.


Tego typu groteskowa do pewnego stopnia okoliczność jest w dużej mierze spowodowana tym, że wytwórcy wykorzystują tak zwaną regułę planowanego czasu użytku.


Po prostu takie sprzęty jak przykładowo kuchenka mikrofalowa czy telewizor nie są projektowane do długiej pracy.

Zainteresował Cię niniejszy tekst? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz jeszcze szczegóły w źródle, znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Odwrotnie - powinny funkcjonować wyłącznie np. 3 albo 4 lata, by następnie Klient kupił nowsze urządzenie.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, poczytaj tu (http://www.e-militaria.pl/armytek_118) nas, a zapewne znajdziesz ciekawe fakty.

Naturalnie można pójść do jakiegoś warsztatu, aby ktoś używając części zamienne naprawił obecne urządzenie, jednak w praktyce dotyczy to raczej większych urządzeń. Kiedy np. po roku używania zepsuje się przykładowo smartfon, najczęściej część oryginalna i koszt naprawy przewyższą koszt całego sprzętu.


Dodatkowe wiadomości

Strawa liofilizowana - co to jest a także co wskazane jest o niej wiedzieć

Oświetlenie kuchenki
Redaktor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Jej nazwę trudno się artykułuje, co czasami wywołuje podejrzenia. Z początku korzystali z niej amerykańscy wojakowie, acz technikę produkcji odnaleźli Indianie.


Żywność liofilizowana - gdyż o niej mowa - współcześnie zdobywa coraz to większą popularność wśród sportsmenów a także globtroterzy, ale nie jedynie.


pokój dziecka
Redaktor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com


Zasada ta nie dotyczy naturalnie wszystkich urządzeń, z których każdego dnia korzystamy. Przecież nie będziemy kupować co przykładowo dwa lata kolejnego samochodu. W tym wypadku w najwyższym stopniu wykorzystuje się części zamienne zaproponowane przez mechanika.


Ważne jest to, aby mieć zaufanie do konkretnej osoby, ponieważ ta mogłaby dokonać danej naprawy wykorzystując tzw. zamienniki, nam zaś kazałaby zapłacić jak za części oryginalne. Są to jednak skrajne przypadki, przecież tacy fachoWCy powinni dbać o swoją opinię.
20-03-14 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.