W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?

W jaki sposób ochraniać dokumenty w podróży, jak się zabezpieczyć przed ich utratą? Poniżej kilka praktycznych wskazówek!


Dokumenty w trasie to oprócz pieniążków najważniejsza rzecz, bez jakiej nie obejdziemy się podczas wyjazdu poza granicę, natomiast ich strata wywoła u nas niezły stres jak też nerwy.


etui na kartę kredytową
Redaktor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com


Poniższe rady z pewnością przydadzą się wszystkim wyjeżdżającym w troszkę dłuższą podróż oraz poza Stary Kontynent, tylko nie oznacza to, że będą całkowicie niepomocne dla wszystkich wyruszających na koniec tygodnia do jakiegoś z europejskich miast. Rzecz jasna dopasujmy nasze potrzeby tyczące się ochrony dokumentów do zakresu naszej podróży.


Dodatkowe wiadomości

Każdy chce mieć ładny uśmiech - niekiedy należy tylko zastosować aparat na zęby

samochód
Redaktor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Piękny i przyjemny uśmiech jest w stanie zaskarbić nam nowych przyjaciół i ogólnie wydaje się być naszą wizytówką. Upraszcza nasze życie zawodowe i osobiste.


Jeśli mamy wystające zęby, to nie powinniśmy się ich wstydzić.


Nie bagatelizujmy zagrożenia – kradzież może się nam przytrafić zarówno w trakcie długiej podróży z plecakiem gdzieś w krajach tropikalnych, jak także w Europie, w czasie parodniowego wyjazdu. Skrzynka mailowa, chmura - możliwości gromadzenia dokumentów w Sieci jest kilka i wydają się dość kuszące, zwłaszcza w czasach, gdy na praktycznie każdym rogu można przyuważyć internetową kafejkę z drukarką. Ale… Co w wypadku, jeżeli ktokolwiek włamie się na naszą skrzynkę mailową? Korzystniej nie składować duplikatów na mailowej skrzynce, bo nigdy nie wiadomo, kto się do niej dostanie. Jeśli z kolei zamierzamy przechowywać kopie w tak zwanej chmurze, pamiętajmy o skomplikowanym haśle .


Drugim podejściem będzie kontakt z naszą osobą do kontaktów w wypadkach awaryjnych, jaka ma nasze kopie poświadczeń, żeby przesłała nam je mailowo (zaś maila skasujemy natychmiast po wydrukowaniu papierów). Przed podróżą koniecznie zaopatrz się również w etui na kartę kredytową.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przejrzeć następne zajmujące wpisy - trzeba tylko na stronie (http://sklep.acana.com.pl/26-sucha-karma-dla-kota) kliknąć w zaznaczony link.

/J]
19-03-05 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.