W jaki sposób chronić dokumenty w podróży?

W jaki sposób ochraniać dokumenty w podróży, jak się zabezpieczyć przed ich utratą? Poniżej kilka praktycznych wskazówek!


Dokumenty w trasie to oprócz pieniążków najważniejsza rzecz, bez jakiej nie obejdziemy się podczas wyjazdu poza granicę, natomiast ich strata wywoła u nas niezły stres jak też nerwy.


etui na kartę kredytową
Redaktor: Alex Pepperhill
Źródło: http://www.flickr.com


Poniższe rady z pewnością przydadzą się wszystkim wyjeżdżającym w troszkę dłuższą podróż oraz poza Stary Kontynent, tylko nie oznacza to, że będą całkowicie niepomocne dla wszystkich wyruszających na koniec tygodnia do jakiegoś z europejskich miast. Rzecz jasna dopasujmy nasze potrzeby tyczące się ochrony dokumentów do zakresu naszej podróży.


Nie bagatelizujmy zagrożenia – kradzież może się nam przytrafić zarówno w trakcie długiej podróży z plecakiem gdzieś w krajach tropikalnych, jak także w Europie, w czasie parodniowego wyjazdu. Skrzynka mailowa, chmura - możliwości gromadzenia dokumentów w Sieci jest kilka i wydają się dość kuszące, zwłaszcza w czasach, gdy na praktycznie każdym rogu można przyuważyć internetową kafejkę z drukarką.

Z przyjemnością zalecamy te informacje do poczytania. Znajdziesz tu dużo cennych porad, które warto wprowadzić w swoim życiu.

Ale… Co w wypadku, jeżeli ktokolwiek włamie się na naszą skrzynkę mailową? Korzystniej nie składować duplikatów na mailowej skrzynce, bo nigdy nie wiadomo, kto się do niej dostanie. Jeśli z kolei zamierzamy przechowywać kopie w tak zwanej chmurze, pamiętajmy o skomplikowanym haśle .


Dodatkowe wiadomości

Każdy chce mieć ładny uśmiech - niekiedy należy tylko zastosować aparat na zęby

samochód
Redaktor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Piękny i przyjemny uśmiech potrafi zaskarbić nam nowych znajomych oraz ogólnie jest naszą wizytówką. Ułatwia nam życie zawodowe oraz prywatne.


Jeżeli mamy krzywe zęby, to nie trzeba się ich wstydzić.


Drugim podejściem będzie kontakt z naszą osobą do kontaktów w wypadkach awaryjnych, jaka ma nasze kopie poświadczeń, żeby przesłała nam je mailowo (zaś maila skasujemy natychmiast po wydrukowaniu papierów). Przed podróżą koniecznie zaopatrz się również w etui na kartę kredytową.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przejrzeć następne zajmujące wpisy - trzeba tylko na stronie (http://sklep.acana.com.pl/26-sucha-karma-dla-kota) kliknąć w zaznaczony link.

/J]
20-08-14 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.