Jak trzeba troszczyć się o komin?

Troska o komin nie może się kończyć razem z zakończeniem zadań budowlanych. Cykliczna inspekcja, w szczególności kanałów spalinowych, będzie niebezcelowa dla wychwycenia możliwych nieprawidłowości oraz zapobiegania poważnym niebezpieczeństwom.


Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż przeświadczenie o tym, że odchylenia w funkcjonowaniu spalinowego kanału (zaistniałe dla przykładu na skutek działalności ptaszków) zostaną zawsze sygnalizowane przez zamontowany do niego piec, nie jest niestety zgodne z prawdą.
Kosmetyki marki Evitte
Redaktor: SORAYA
Źródło: SORAYA


Owszem, dzisiejsze kotły CO zaopatrzone są w receptory monitorujące odpływ spalin, jednak zakłócenia nie zawsze są komunikowane w sposób niekwestionowany (wyświetlane są na przykład kody sugerujące usterkę wiatraczka).

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy szkło hartowane na telefon naszego tematu zachęcamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. W nim odejdą wszystkie Twe rozterki.

/J]

prezent


temperatura
Redaktor: www.kasualbest.com
Źródło: www.kasualbest.com


Dość często zatrzymanie awaryjne pracy pieca CO staje się wtenczas strapieniem dla właściciela jak też mija wiele czasu, nim obeznany serwisant zidentyfikuje kłopot i poradzi, że bezzwłocznie niezbędny będzie kominiarz. Kanały spalinowe warto zatem dozorować, wyjątkowo w razie pieców na olej, których nienależyta regulacja spowodować może duże odkładanie się sadz.

Masz zamiar pogłębić własną wiedzę z tego tematu? Służymy pomocą. Trzeba wejść na następną stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_kieszonkowe) szczegółów.

Do czego doprowadzić mogą zaniedbania w kontrolach kanałów kominowych? Eliminacja sadzy z kanału dymowego przez fachowca kominiarza – przynajmniej dwa razy na rok – jest zaś absolutnie nieodzowne w wypadku kotłów nagrzewanych stałymi paliwami oraz kominków (zgodnie z przepisem musi być to przeprowadzane nawet 4 razy w roku, jednakże prawdopodobnie nikt dzisiaj nie przestrzega tego).
Zaniedbania utrudniają eksploatację pieca, w znaczny sposób redukują jego wydajność jak też doprowadzić mogą do zapłonu sadz, a nawet do wybuchu gazów w kominowym kanale.
19-03-18 11:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.