Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z fiskusem weź się od razu.
dokumenty podatkowe
Redaktor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż masz na to jeszcze dużo czasu, albowiem zeznanie powinieneś oddać do 2 maja 2017 roku, jednakże nie czekaj na ostatni dzwonek (zwłaszcza, jeśli możesz otrzymać zwrot podatku). Warto wcześniej dokładnie sprawdzić: co, na jakiej podstawie a także w ramach którego limitu będziesz miał prawo odliczyć w PIT za rok 2016 - więcej o rozliczeniu pit - ponieważ dzięki temu można oszczędzić. Unikniesz także pośpiechu oraz zdenerwowania, a to może być przyczyną kosztownych nieporozumień albo pomyłek. Objaśniamy, jak wypełnić pit za 2017 online krok po kroku.

Dodatkowe wiadomości

PIT-y 2017 zbliżającą się marą podatników?

Rozliczenie podatku PIT
Redaktor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Podatki to każdego roku dylemat wszystkich osób mających pracę oraz własne dochody. PIT spędza sen z powiek wielu ludzi, którzy na nowo zastanawiają się nad oferowanymi oraz najszybszymi wyjściami rozliczenia się z własnych pieniędzy.


Przy wypełnianiu deklaracji rocznej potrzebny jest PIT-11, który winieneś pozyskać od swego pracodawcy (ewentualnie zleceniodawcy). Jeśli w przeciągu roku wykonywałeś pracę w paru punktach, powinieneś skompletować dokumenty od wszystkich chlebodawców.

Jeżeli poszukujesz zbliżonych informacji na omawiany temat, to także rzuć okiem na jonizator do wody e-sklep analogiczne portale, które podnoszą tę kwestię.

Obejmują one informacje tyczące się dochodów, kosztów ich uzyskania i pobranych w przeciągu roku przedpłat oraz składek - urząd skarbowy pity.

Poczynając od stycznia 2015 wiążą nowiutkie wzory blankietów podatkowych PIT-36, PIT-38, PIT-39 oraz załączników PIT-D i PIT-O. PIT 37 wypełniasz, kiedy otrzymywałeś np. wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Rozpocznij od zebrania danych o swoich dochodach oraz pobranych zaliczkach. Kiedy jesteś pracobiorcą etatowym, wykonywałeś pracę na umowę zlecenie względnie o dzieło, musisz uzyskać od chlebodawców blankiet PIT-11.

obliczenia podatkowe
Redaktor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Na samej górze blankietu wpisujesz własny numer PESEL albo NIP.

PESEL jest dla jednostek, które nie prowadzą firmy (zobacz reklamacja towaru) a także nie są objęte podatkiem VAT.

NIP jest dla pozostałych osób - przykładowo płatników podatków, składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W pozycji nr 5 wpisujesz rok 2016. W necie odnajdziesz program pit - sprawdź wiecej o pitach - dzięki jakiemu złożysz deklarację przez net.
19-03-20 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.