Jakie ryzyko jest związane z kupnem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na tego typu zakup?

Zakup ogumienia do samochodu to z reguły spory wydatek. Gdy nadchodzi czas zamiany opon na takie odpowiednie na zimę, a my wiemy, że stare już już się nie nadają, to zdarza się, że rozważamy zakup takich używanych.


bielizna - ogląd
Redaktor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com


Dodatkowe wiadomości

Jak sprawić swojej kobiecie radość?

wnętrze
Źródło: flickr.com
Intrygujący jest fakt, iż każda kobieta uwielbia biżuterię. Jednak wyłącznie dla mężczyzny to niezrozumiałe. Dowolna niewiasta uwielbia świecidełka, klejnoty oraz wszelakie drobiazgi.


Czy warto nabywać używane opony? Z jakim ryzykiem jest związana taka decyzja?


Rzeczą, jaka nęci kierowców, jeśli chodzi o kupno używanego ogumienia jest z pewnością mniejszy koszt. Nie ma się co dziwić, że tego typu rozważania są brane pod uwagę, jeśli mówimy o oszczędności rzędu połowy ceny, jaką normalnie wydalibyśmy na nowe opony o nowych oponach. Natomiast z pewnością trzeba się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykowne może okazać się chociażby to, że maksymalny gdy mowa o bezpieczeństwie wiek, do jakiego opony mogą być eksploatowane, to pięć lat. Po tym czasie niekoniecznie będą zachowywały wszystkie właściwości.

Równie zajmujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać - zobacz pod linkiem fotele do pedicure, który jest tutaj!

Poza tym, duże znaczenie ma również sposób przechowywania opony, jak też sama eksploatacja. Opony mogą mieć mało lat, jednak mogą nie być w dobrym stanie na skutek nieodpowiedniej eksploatacji. Trzeba w związku z tym sprawdzić te informacje nim wybierzemy ich kupno.


nowe opony
Źródło: pixabay.com


Nabywając używane ogumienie dobrze jest sprawdzić bieżnik. Nowe opony posiadają bieżnik głęboki na mniej więcej 8-10 mm. Natomiast z czasem bieżnik robi się coraz płytszy, co skutkuje słabszym trzymaniem się nawierzchni, a co za tym idzie zagrożeniem dla ludzi jadących autem więcej na stronie. Następnym zagrożeniem jest także nierównomierne zużycie bieżnika, jak również innego typu uszkodzenia, jakich tak na dobrą sprawę często nie zobaczymy gołym okiem.

Przydatny post? Jeżeli tak uważasz, przeczytaj towarzyszące porady na rozważany temat - bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku.

Mogą one wyjść po czasie już w trakcie użytkowania.


Z tego względu z pewnością opłaca się dobrze obejrzeć opony nim zdecydujemy się na zakup, choć tak na dobrą sprawę największą pewność i spokój mamy wtedy, kiedy wybierzemy opony nowe.
19-11-18 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.