Jakie świadectwa i certyfikaty należy posiadać handlując z Rosją?

Certyfikat GOST-R jest to dokument, jaki potwierdza zgodność produktów z wymogami jakości oraz bezpieczeństwa, które zostały określone przez Standardy Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.


Normy gost, certyfikat gost-r, gost – wszystkie te pojęcia są bez wątpliwości precyzyjnie związane z dokumentem rosyjskim, którego poprawna nazwa opiewa: Certyfikat zgodności GOST-R.


Certyfikat ów na pojedynczą partię towarów do Rosji, charakteryzuje się najkrótszym czasem zrealizowania jak też małą ceną. Seryjna certyfikacja: na podstawie takiego certyfikatu GOST R eksporter będzie miał prawo wwozić produkty przez 3 lata. Certyfikacja zakładu produkcyjnego: rosyjscy fachowcy poświadczają zakład produkcyjny, co pozwala wywozić artykuły produkowane w owym zakładzie przez okres 3 lat. W niektórych wypadkach jest to związane z przyjazdem 2-3 fachowców z rosyjskiej akredytowanej jednostki certyfikującej.


dieta
Redaktor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com


Z kolei świadectwo sanitarno epidemiologiczne uwierzytelnia zgodność wyrobu z rosyjskimi normami higienicznymi; połączone jest tak z samym artykułem, jak także procesem jego produkcji, warunków magazynowania, przewozu jak też sprzedaży. Poniektóre artykuły nie podlegają obowiązkowej certyfikacji epidemiologiczno-sanitarnej. Ów certyfikat - dalej--> certificator.eu/en/certification/gost-r.html - higieniczny wydawany jest z reguły na okres pięciu lat. Jest natomiast alternatywa ubiegania się o certyfikat - polecam higieniczny z terminem ważności krótszym, niż 5 lat.


Dodatkowe wiadomości

Zakładanie sklepów internetowych nie jest u nas innowacja, a zakupów w internecie dokonuje coraz większa liczba konsumentów, ponieważ ceny tutaj są naprawdę atrakcyjne

prawo
Redaktor: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dzieje się tak bez powodu. Kupcy nie potrzebują do tego przecież ani magazynu, ani punktu stacjonarnego, który trzeba by było opłacać. Z tej przyczyny produkty nabywane w takim sklepie internetowym mają przeważnie niższą cenę.


Mówimy o niezbędności otrzymania certyfikatu sanitarnego, kiedy artykuł, jaki planujemy wwozić do Federacji Rosyjskiej będzie miał bezpośrednią styczność z człekiem, pożywieniem itp.
18-02-13 08:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.