Wspomnienie Mikołaja - magiczny czas prezentów

Grudzień to okres, w jakim we wszelakich sklepach zostawiamy znacznie więcej pieniędzy niż kiedyś indziej. Dzieje się tak, bo w tym okresie przypadają dwie okazje, które wiążą się ze zwyczajem dawania sobie prezentów.


Mimo że obie nadmienione powyżej okazje w sposób ścisły wiążą się z katolicyzmem, nie przeszkadza to niewierzącym czy też wyznawcom innych religii w kultywowaniu wiążących się z nimi tradycji.


worek św mikołaja
Źródło: pixabay


Dodatkowe wiadomości

Każdy chce mieć ładny uśmiech - niekiedy należy tylko zastosować aparat na zęby

samochód
Redaktor: Jin Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Piękny i przyjemny uśmiech jest w stanie zaskarbić nam nowych przyjaciół i ogólnie wydaje się być naszą wizytówką. Upraszcza nasze życie zawodowe i osobiste.


Jeśli mamy wystające zęby, to nie powinniśmy się ich wstydzić.


To właśnie z tego powodu, iż tak uwielbiamy Mikołajki i Boże Narodzenie sprzedawcy w grudniu notują rekordowe zyski. Niezależnie od tego, w jakim jesteśmy wieku, uwielbiamy dostawać podarunki. Wiele osób twierdzi, iż znacznie przyjemniejsze od tego jest obdarowywanie innych. Niezależnie od tego, w której grupie jesteśmy, worek św. Mikołaja powinien być pełen po brzegi. Zwłaszcza, jeśli posiadamy dzieci, jakie nadal wierzą, że to właśnie ten święty, a nie przebrany wujek przyniesie im prezenty, jeśli były grzeczne w mijającym roku. Na początku ostatniego miesiąca roku nie jedynie wszelakie sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, również wypożyczalnie strojów mają wielu klientów. Pragniemy, by naszym dzieciom prezenty dawał Mikołaj, aby poczuły one atmosferę Świąt, chcemy zrobić im zdjęcia na pamiątkę. Z tego powodu wypożyczamy stroje, jakie mają nas upodobnić do Mikołaja lub odwiedzamy miejsca, w których taki Mikołaj wręcza prezenty.


biskupia czapka


Osoby wierzące lub zwyczajnie znające historię z pewnością doskonale wiedzą, iż prawdziwy święty Mikołaj ma niewiele wspólnego z czerwonym brodatym dziadkiem - nie nosił czapki z pomponem, na jego głowie leżała biskupia czapka, bowiem sprawował on taką funkcję.


Mało osób planuje mikołajkowe spotkanie z postacią przebraną w strój oddający realia historyczne, jednak w razie czego także te stroje, aczkolwiek w mniejszej ilości znaleźć można w wypożyczalniach.
18-01-17 14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.