Wysyłanie przesyłek za granicę - wybrać kuriera lub klasycznego operatora pocztowego?

Każdego dnia po Kraju krążą tysiące paczek. Część z nich jeździ z jednego końca kraju na drugi, inne tylko do pobliskiej miejscowości, zaś pozostałe aż do innych państw. Ty na pewno także nie raz wysyłałeś jakieś paczki i zastanawiałeś się wówczas, czy wybrać klasycznego operatora pocztowego lub zdecydować się na skorzystanie z usług kuriera.
Co w wypadku przesyłek krajowych?


Dodatkowe wiadomości

Czym się powinien cechować dobry hotel na wakacyjny wyjazd, na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

hotel
Redaktor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób woli sobie samodzielnie zorganizować wakacje, niż wykupywać wycieczki w biurze podróży. W sumie w obecnych czasach, w epoce telefonów komórkowych i internetu nie ma z tym żadnych problemów, nawet w bardziej odległym kraju. A jeżeli zajmie się tym wszystkim trochę wcześniej, to też takie wakacje wyjdą sporo taniej, bo będzie się omijać pośrednictwo biura podróży.


tani kurier
Redaktor: Luke Lawreszuk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o przesyłki krajowe, właściwie podstawowym kryterium jest fakt, jak mocno zależy Ci na czasie. Zazwyczaj przesyłki kurierskie docierają do adresata już kolejnego dnia po ich wysłaniu - i to na terytorium praktycznie całej Polski, docierając nawet do najmniejszych miejscowości. Z drugiej jednakże strony paczki kurierskie są zwykle o wiele droższe niż wysłanie klasycznej paczki czy listu. Dlatego też nadawanie przesyłek kurierskich nadal nie jest w naszym państwie tak bardzo popularne - korzystamy z nich zazwyczaj wtedy, kiedy chcemy mieć gwarancję, że paczka zostanie dostarczona prosto do rąk adresata oraz że zostanie dostarczona w bardzo krótkim czasie. Równocześnie nie jest tak, że tego typu przesyłki są bardzo drogie - jeśli uda Ci się znaleźć jakieś promocje, możesz śmiało liczyć na tanie przesyłki kurierskie.


Dla paczek zagranicznych tylko kurier! - zerknij na przesyłki kurierskie.


W wypadku przesyłek zagranicznych zwykle nie mamy żadnych wątpliwości i najczęściej wybieramy przesyłki kurierskie - tradycyjny operator pocztowy zazwyczaj nie radzi sobie zupełnie z doręczaniem przesyłek w logicznym czasie. Równocześnie w takich wypadkach koszty nadania przesyłki za granicę są praktycznie takie same, a często nawet niższe niż w wypadku skorzystania z usług klasycznego operatora pocztowego. Tanie przesyłki kurierskie zazwyczaj docierają w dowolne miejsce za granicą już w parę dni - a w wypadku bardziej popularnych państw nawet następnego dnia! W takich wypadkach korzystanie z usług kuriera jest praktycznie jedyną możliwością jeśli nie chcemy bardzo się denerwować czy i w jakim miejscu znajduje się nasza przesyłka. Przesyłki kurierskie to w obecnych czasach właściwie jedyna sensowna możliwość wysłania czegoś za granicę - zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy wysłać przykładowo jedzenie, a przecież niejednokrotnie właśnie tego rodzaju paczki są wysyłane do naszych rodzin za granicą.
Jeśli chcesz korzystać z usług kuriera, a sądzisz, że są one za kosztowne, poszukaj w sieci. Często brokerzy usług kurierskich oferują naprawdę dobre obniżki, a jednocześnie rabaty dla stałych klientów - wtedy niewątpliwie nie będziesz chciał wrócić do klasycznego operatora pocztowego.
18-05-10 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.