Dekretacja faktur - co to jest oraz na co się to tak w ogóle robi?

Co to jest dekretacja - dlaczego jest aż tak bardzo istotna przy prowadzeniu firmy? Którego konkretnie działu firmy jest cząstką oraz czy zawsze wygląda w ten sam sposób? Z jakiego powodu dekretacji poddaje się faktury? Odpowiedzi na wymienione a także całkiem inne pytania, poznasz jeśli tylko dobrze odczytasz niniejszy felieton!


montaż
Redaktor: Medialab Katowice
Źródło: http://www.flickr.com


dekretacja faktur
Redaktor: Antony Hutchison
Źródło: http://www.flickr.com


Definicja dekretacji zawsze brzmi podobnie, jednak w zależności od tego, w jakim miejscu jest przeprowadzana oraz czego konkretnie dotyczy, może odróżniać się od siebie dość znacząco. Dosłownie każda przedsiębiorstwa rządzi się swoimi własnymi regułami - i każda z nich posiada trochę inny sposób na dekretowanie dokumentów, które to obowiązuje w danej komórce organizacyjnej osobistego systemu kancelaryjnego firmy. Dobrze jest mieć świadomość, iż wszelakie dekretacje są czynione w tak zwanym Elektronicznym Zarządzaniu Dokumentacją (a więc w skrócie w systemie EZD) - to w nim bywa również przeprowadza ciekawiąca nas dzisiaj szczególnie dekretacja faktur. Ten typ dekretacji bywa niezwykle istotny w rachunkowości - każda faktura na firmę, jak wie każdy szef, winna zostać zaksięgowana. To zadanie posiada oczywiście pracujący dla firmy księgowy - jego zadaniem jest oznaczyć fakturę w takiego typu sposób, by oddawała konkretnie to, co "uosabia".


Dodatkowe wiadomości

Co leczy lekarz otolaryngolog?

dziecko
Redaktor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com
Otolaryngolog to profesjonalista, który zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób narządów w obrębie głowy, takich jak: uszy, nos, zatoki przynosowe, jama ustna z gardłem, przełykiem czy oskrzela.


Innymi słowy, jeśli jest to faktura posiadająca na celu ująć jakieś konkretne zdarzenie gospodarcze, związane z systemem finansowo-księgowym firmy, to należy podać w nim odpowiednie numery kont księgowych, opis owej operacji gospodarczej, oraz oczywiście podpis odpowiedzialnej za to zadanie osoby dekretującej, niezbędną datę owego wydarzenia gospodarczego i oczywiście jej kwotę. Wszystkie te informacje powinny znaleźć się na fakturze, dzięki czemu potem można ją bez problemu po wprowadzać do systemy księgowego.
18-02-21 10:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.