Od czego jest zależna kwota, jaką należy zapłacić za nagrobek?

Cierpienie związane ze śmiercią najbliższej nam osoby, jest kwestią niezwykle istotną i zazwyczaj związaną z silnymi uczuciami. Nawet jeżeli znamy powody i przypuszczalny termin zejścia, to zazwyczaj i tak nie możemy się przygotować na to, co w najbliższym czasie będzie miało miejsce.
Niezależnie od tego, powinniśmy wypełnić kwestie formalne, zatem uzyskać akt zgonu. Ponadto zanim zamówimy zrobienie nagrobka, powinniśmy posiadać prawo do ziemi, na której ma być on ustawiony. W przypadku małych cmentarzy, często wystarczy oświadczenie ustne, jednak zapłata za miejsce musi być uregulowana. Po załatwieniu wszelkich spraw formalnych przychodzi pora, żeby dobrać odpowiedni nagrobek. Tu w każdym wypadku decydującą rolę gra posiadany przez nas budżet. To od niego zależy, czy zdecydujemy się na produkt z niższej półki cenowej, czy też nagrobek z importowanego granitu np. w odcieniu niebieskim czy też szarym. Najdroższy jest twardy ciemny marmur. Jest on w najwyższym stopniu mocny i najładniejszy.


wnętrza, mieszkanie, wnętrze
Źródło: flickr.com


Cena byłaby jeszcze większa, jeżeli ma być on wykonany według indywidualnego projektu. A już na tym etapie może wynieść ok. 4500-8000 złotych. Na jej finalną wielkość wpływ ma dużo czynników, wśród których można wymienić przykładowo wielkość konkretnego nagrobka, możliwe zastosowanie naszego projektu czy też naturalnie wariant kamienia. Rozpiętość cen zależnie od m.in.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie godny zainteresowania, to kliknij ten link. Znajdujące się tam wiadomości również Cię zaintrygują - to bardzo użyteczne informacje (http://bista.pl/filtry-i-bibulki).

regionu państwa jest monumentalna.
Równie ważny jest fason wykończenia czyli to, czy nagrobek ma być przeciętny, czy też odwrotnie - efektowny. Większą uwagę należy zwrócić na tabliczkę z danymi dotyczącymi daty zgonu, ponieważ dla wielu wykonaWCów o wiele ważniejszy jest sam nagrobek.

Jeżeli zaciekawiły Cię informacje w tym tekście, to doczytaj i sprawdź kolejne tematy na dalszej stronie, która podpięta jest pod tym linkiem.

/J]
18-12-17 08:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.