Aranżujesz salon? Z naszymi wskazówkami zrobisz to najlepiej

Urządzając swój dom stajemy przed niejednym pytaniem – czy zdecydować się na zabudowę kuchenną, który pokój przeznaczyć na sypialnię, jak również co będzie dla nas bardziej komfortowe, brodzik, a może jednak duża wanna? Takie zagadnienia mnożą się każdego dnia, a my mamy coraz większy zamęt w głowie. Tak samo jest z salonem – chcielibyśmy, by był wyszukany, a jednocześnie praktyczny oraz przytulny. Na co w związku z powyższym zwracać uwagę, aby urządzić go z pomysłem?
fotel
Redaktor: Haydn Blackey
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim aranżacja salonu wymaga od nas precyzyjnego przeanalizowania wszystkich spraw. To tutaj bowiem spędzamy najwięcej czasu oraz zapraszamy gości, toteż chcielibyśmy, by wyglądał jak najlepiej - zobacz tu: . Najistotniejsze to zadecydować, na jaki styl się nastawiamy: nowoczesny, stawiający na minimalizm? Romantyczny, pełen wyjątkowych dodatków? A może w dawnym stylu, gdyż nigdzie nie czuliśmy się lepiej, niż w domu naszych dziadków. Jeżeli już zdecydujemy, który motyw wolimy, czas wybrać meble wypoczynkowe. Zanim pójdziemy do sklepu, dokładnie zmierzmy wolną przestrzeń, aby potem nie mieć kłopotu z wstawieniem kanapy pomiędzy szafę a ławę. Umiar zawsze się sprawdza. Dużo lepiej jest mieć mniej mebli, ciesząc się większą przestrzenią, która będzie przydatna nie tylko podczas imprez, ale i wygłupów z dziećmi czy po prostu dla zwykłej wygody życia. Zagracone mieszkania nikogo nie cieszą. Nie zapomnijmy też o jakości mebli. Powinniśmy zainwestować w solidną kanapę, która nie wytrze się po paru miesiącach używania oraz ładnie wykonany stół bądź ławę, fantastycznie zdobiącą wnętrze. W sprawie ozdób także nie można podejmować nieprzemyślanych wyborów. Zastanówmy się czy chcemy umieścić na ścianach zdjęcia naszej rodziny, a może zainwestować w obraz znanego malarza czy kupić rzeźbę, o jakiej od zawsze marzyliśmy. Nie musimy urządzać salonu jednego dnia, lepiej jest na to przeznaczyć nawet wiele tygodni, aby wszystko było ze sobą znakomicie zgrane.


Dodatkowe wiadomości

Nowoczesne łóżka do sypialni

Sypialnia, apartament Jaguara w Londynie
Redaktor: Jaguar
Źródło: www.jaguar.pl
Meblując mieszkanie zawsze należy rozważyć, jakie rozwiązanie stylistyczne będzie dla nas idealne dla każdego pomieszczenia. Mamy obecnie na rynku meblarskim ogromną ofertę rozmaitych mebli utrzymanych w stylu albo klasycznym, albo nowoczesnym, albo minimalistycznym itp. Warto przemyśleć sprawę dobrze, a jeśli trzeba to nawet skorzystać z usług kogoś, kto pomoże nam w aranżacji wnętrza, jeśli mamy zamiar spędzić w danym miejscu kilka lat i czuć się tutaj dobrze.


Kanapa w salonie
Redaktor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Na koniec najważniejsza zasada – to ty masz czuć się dobrze w swoim domu, dlatego nie daj się namówić na meble bądź dodatki, jakie nie współgrają z twoim poczuciem smaku. W innym wypadku stale coś nie będzie ci pasować, a wydana gotówka pójdzie na marne, gdyż nieustannie będziesz zmuszony coś zmieniać.
19-02-26 20:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.