W jaki sposób efektywnie odsprzedać lokal z rynku wtórnego?

Masa ludzi sprzedaje swoje bieżące mieszkania, ponieważ przeprowadzają się do nowego miasta, do partnera czy też zdobywają nowiutkie mieszkanie. Częstokroć sprzedaż jest spowodowana również budową domu. W takich sytuacjach niewątpliwie chcielibyśmy ekspresowo sprzedać nasze mieszkanie. Warto wiedzieć, w jaki sposób skutecznie przekazać mieszkanie z rynku wtórnego i o których sprawach pamiętać w czasie sprzedaży.


mieszkanie w lofcie
Źródło: flickr.com
Jeśli sprzedajmy mieszkanie w pojedynkę, a więc bez pomocy agencji posiadłości, z pewnością musimy wystawić ogłoszenie. Należałoby wystawić obwieszczenie o sprzedaży mieszkania na paru różnych serwisach ogłoszeniowych, wtedy odzew niewątpliwie będzie sporo większy. Mnóstwo serwisów z obwieszczeniami oferuje mieszkania na sprzedaż, często ogłoszenie można wystawić całkiem darmowo. Ważna jest także sama konstrukcja ogłoszenia. (nowe inwestycje praga południe) Z pewnością ogłoszenie powinno zawierać każde najistotniejsze informacje, jakie dotyczą mieszkania. W ogłoszeniu musi znaleźć się cena za apartament, metraż, liczba pokoi, stan mieszkania, oraz także położenie. Pożądane byłoby pokrótce zaprezentować samo mieszkanie, (mieszkania Maślice) i także zwrócić uwagę na to czy mieszkanie sprzedajmy z umeblowaniem czy też bez. Do tego treściwy opis zaplecza handlowego i obiektów usługowych w okolicy też zdoła zachęcić do zakupu mieszkania. Jeżeli nasze mieszkanie jest porządnie skomunikowane z najlepszymi punktami miasta, to też wskazane jest zwrócić uwagę na tą zaletę.


wtórny rynek nieruchomości
Źródło: pixabay.com
Mieszkanie musimy przedstawić z jak najlepszej strony, chociaż pamiętajmy, aby zawarte w obwieszczeniu informacje były rzeczywiste. Koloryzowanie nie ma sensu, bo jeśli ktoś przyjdzie obejrzeć mieszkanie to i tak przekona się o tym, czy mówiliśmy prawdę. (Inwestycje mieszkaniowe w Krakowie) Do ogłoszenia pożądane byłoby dodać również wiarygodne, bieżące fotografie mieszkania. Zróbmy je w dzień, gdy w mieszkaniu będzie jasno. Wykorzystajmy do tego stosowny aparat, który zrobi wyraźne, piękne zdjęcia. Pomnijmy też o tym, żeby zdjęcia realizować wtenczas, kiedy mieszkanie jest zadbane i posprzątane. Bałagan na zdjęciach bezsprzecznie nie będzie prezentować się zachęcająco.
19-03-26 12:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.